Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Druzice kruziace okolo zeme

Preco druzice ktore kruzia na nasej obeznej drahe svietia identicky ako vzdialene hviezdy ? chapem ze na ne svieti slnko a preto su viditelne ale aj tak mi nejde do hlavy preco su " tak dokonale podobne hviezdam" tvar gule nemaju su male v porovnani z planetami a hviezdami a aj tak sa daju uplne lahko pozorovat...nechapem :D

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jsou malé, ale jsou blízko. Oko je příšerně nedokonalý werk. Odrážené světlo od družice je pro něj p…
Moas 27.06.2018 05:48
Moas
Oko je příšerně nedokonalý werk. Oko je naopak naprosto úžasný werk. Dá se říct vrchol evoluce (či…
mif 27.06.2018 09:15
mif
Bavíme-li se o astronomii, je lidské oko bída. Z gastronomického pohledu to bude zase jinak. nový
Moas 28.06.2018 07:03
Moas
Ano,z gastronomického pohledu je také oko něco vynikajícího,třeba volské oko se špenátem. nový
kozakl 28.06.2018 08:31
kozakl
Souhlas. Ve špenátu vyžaduji hodně česneku a volské oko podložené šunkovým salámem:-p nový
L-Core 28.06.2018 08:52
L-Core
Ked sme uz pri oku vysvetli mi niekto preco nase oko vidi obraz prevratene? Nie z fyzikalneho hladis… nový
fleg 28.06.2018 09:34
fleg
Nějak si úplně nedovedu představit evoluční proces, ve kterém by došlo ke vzniku optické soustavy, z… nový
JR_Ewing 28.06.2018 11:52
JR_Ewing
nedovedu představit evoluční proces to máš ještě dobrý. Já si vůbec nedovedu představit evoluční pr… nový
jirka44 28.06.2018 12:10
jirka44
"Svítí" proto, že jsou relativně blízko a mají povrch z leštěných kovových materiálů, od kterých se… poslední
touchwood 01.07.2018 12:12
touchwood

Jsou malé, ale jsou blízko.
Oko je příšerně nedokonalý werk. Odrážené světlo od družice je pro něj prostě bod, stejně jako drtivá většina hvězd. Namiř na hvězdy dalekohled se stonásobným zvětšením a nepoznáš rozdíl, stále to budou jen svítící body.

Ked sme uz pri oku vysvetli mi niekto preco nase oko vidi obraz prevratene? Nie z fyzikalneho hladiska, ale to, ze vidim svet vlastne hore nohami ma zaujalo uz na ZS a dodnes nechapem preco nam priroda nezariadila oko tak, aby sme ho videli normalne ako je v dalekohladoch (okrem hvezdarskych tie tusim tiez vidia obratene).
Mna celkom fascinuje, ze nas mozog si ten obraz prevracia, kto mu povedal, ze ho ma prevratit, a preco to vobec robi a nie je vlasnte cely svet tak trochu hore nohami;o)?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru