Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Schopnost jednoduchej analyzy - preco to nikto nerobi?

Pred par dnami zostrelili v Syrii ruskeho pilota, ktoreho nasledne zabili.
Co ma zaujalo bol fakt, co sa spustil potom a to klasicke americko-ruske prekaracky na nete v diskusiach.
To by som este akceptoval, ved od Zemana vieme. ze 40% naroda je podpriemernej inteligencie, co mi vsak hlava nebere, ze som nikde nevidel serioznu analyzu toho, co sa stalo a ako to pravdepodobne cele nakoniec bolo.
Fakt je, ze lietadlo bolo zostrelene, co potvrdili vsetky strany a ze pilot zahynul. O tom su dokazy. Vsetko ostatne beriem uz ako propagandu, v tomto pripade hlavne z ruskej strany.
Okamzite po zostreleni a zverejneni videa sa vykreslil pilot ako hrdina ZSSR, pretoze zastrelil 2 teroristov a nakoniec sa s vlasteneckym vykrikom odpalil rucnym granatom. Toto zacal papagajovat po sebe vsetky weby napriec internetom a mali sme tu pribeh pilota, ktoreho Putin nasledne dekoroval nejakym vyznamenanim.
Nasledne na to Rusi zaurocili bojovym plynom a odniesli si to civilisti.
Prve, co ma na sprave uputalo, ze pilot mal granat. Rad pozeram dokumenty a nikde som nikdy nezachytil, ze do bojovej vybavy pilota patri granat. Povazoval by som to za bezpecnostne riziko mat na v kopkite granat, takze sa mi to nezda, ale dajme tomu.
Druha vec, co ma zaujala bolo ruske stanovisko o tom, ako pilot oznamil, ze je zostreleny a cez vysielacku komunikoval aj po zostreleni, takze Rusi vedeli od neho, ze sa ide odpalit.
Divne, ak zasiahne raketa lietadlo to zacne vacsinou nekontrolovatelne rotovat a padat a pilot asi nema vela casu hlasit, ze je zasiahnuty a musi sa hned katapultovat. Ok mozno hlasil, ze ho zamerala raketa, takze o tom, ze bude zostreleny spravu asi podal.
Ale ako mohol komunikovat zo zakladnou zo zeme? Vysielackou? Asi tazko. Satelitnym telefonom? Na zaberoch vidiet pilotove osobne veci, mimo ine mobilny telefon. Zeby nim? To by bolo mozne, ak v tych krkahajoch je mobinny signal. Satelitny telefon tam nevidim.
Hoci sa nerad pozeram na zabery, kde sa umiera pozrel som si aj video s udajnym odpalenim. Vsetkos a odohrava skryte za kamenom, takze vidiet nie je poriadne nic, iba ako sa skupina ludi zhrci okolo jedneho miesta, nasledne sa ozvu 2 pukave zvuky a zdvihne sa prach. Ok teoreticky to moze byt vybuch granatu, ale granat takto neznie (na vojne som si ich par hodil viem ako znie vybuch granatu). Preco boli tie zvuky 2 a podobali sa skor na vystrely? Preco ludia,ktori boli asi 1-2m od miesta predpokladaneho vybuchu po tych zvukoch odtial odchadzali nezrazeni? Nechce sa mi verit zeby ich crepiny z granatu z takej blizkosti nezasiahli. Navyse okolo len bolo cca 8 ludi a nie je pocut ziadne vykriky zranenych....to granat vsetkych zabil, ci boli neobodaj tak hrdinski, ze po zasahu srapnelom nekricali?
Teorii granatu trosku nahrava fakt, ze ich tam okolo neho bolo cca 8 a po "vybuchu" vidiet odchadzat len 2-3 z jednej strany, ale to moze byt sposobene uhlom zaberu mobilu.
Vykrik, ktory vlozili mrtvemu pilotovi do ust ja na video nepocujem a to rusky rozumiem. Pride mi to ako lacna vsuvka z filmu.
Na fotkach potom vidiet telo pilota posiate vpredu krvavymi skvrnami, co mohol sposobit vybuch granatu, ale kludne aj davky zo samopalu. Uterakovci mohli kludne strielat aj do mrtveho tela a fotit ho az nasledne.
Vrcholom celej dezinformacnej kampane je nasledny udajny utok chemickymi zbranami, ktory spachali Rusi. V tomto sa pravu nikdy nedozvieme, ale pokial naozaj k chemickemu utoku doslo silne pochybujem, ze ho maju na svedomi Rusi, skor ak bol tak ho uskutocnil niekto miestny v ramci masirovania verejnej mienky...kludne by som za tym videl v pozadi aj americanov lebo sa im to hodi do scenara.
Keby som minister skolstva zavediem ako novy povinny predmet logiku a analyzu v spojeni s retorickymi cviceniami zameranymi na obhajobu svojich nazorov...aspon na gymnaziach.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat