Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Schopnost jednoduchej analyzy - preco to nikto nerobi?

Aby som objasnil, co mi vadi.
Vadi mi neschopnost ludi samostatne konat a premyslat. Ludia zeru to, co im niekto predostrie, su to loutky, ktore sa nechaju ovladat, ci uz z vychodu alebo zo zapadu a nie je tam ani naznak kritickeho myslenia.
Niekto im nieco povie a oni idu, bez toho, aby premyslali, co ten clovek povedal a co oni robia.
A potom ta uroven...najst dnes debatu, kde sa diskutuje vecne a odborne je takmer nemozne. Vsade sa chaju vasne, rozumu je tam minimum a hoci bude aj clanok o narodeni krasnych deti uz v tretom prispevku tam zacnu do seba diskutujuci skakat a skoncia pri politike alebo vychod vs zapad.
Myslim, ze je to vzdelanim, dnes sa uz asi nikde na svete nevyucuje logika, argumentacia, retorika, co schopnost diskusie ako to bolo kedysi v starovekom Grecku.
Dnes staci prist do telky, na net, slubit ludom ruzove veci a hned sa stanem prezidentom.
Dnes je moderne riesit jednoduche veci zlozito, rozbijat energiu na marne kusky az vyprcha a tak sa potom nic nevyriesi a pod.
Som znechuteny hlavne tym, ze nevidim ani to povestne svetielko na konci tunela...kde mam ist ja, co sa citim v strede a oscilujem medzi dvoma tabormi, ked ani jeden ma nechce?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat