Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Pomozte identifikovat sci-fi knihu z mládí

Ahojte.
Pomozte prosím identifikovat sci-knihu z raného mládí. V kostce mělo jít o mezihvězdnou výpravu na mnoho desítek lidí. Cestou lidi nějak degenerovali, ve finále to vedla nějaká mladá holka, původně hydroponické rostliny jim zplaněly a rozrostly po celé lodi tak jim říkali "poniky". Občas se někdo nechal determinovat když ho přestal život bavit atd.. Zajímavé byly krysy které prošly nějakým vývojem a používaly jednoducé nástroje. Nakonec vyšlo najevo že vlastně šlo jen o nějaký vědecký experiment, nikam se neletělo, jen po oběžné dráze země, determinace se nekonala, jen přechodová komora zpět na zem. Pak se ta mladá velitelka nějak domákla pravdy a nechala loď nouzově rozdělit na 8-9 samostatných segmentu a tím pádem je museli všechny vrátit na zem.
Prostě taková krávovinka a teď bych to rád nějak iddentifikoval. Tuším jen, že to snad mohlo být od ruského autora ale nevím.
Díky

Předmět Autor Datum
https://www.databazeknih.cz/knihy/nonstop-21308?c=all IMHO oni někam letěli, zdegenerovali když se… nový
Yarda 19.12.2017 12:12
Yarda
Stopro Nonstop od Aldisse (přesně tu knížku, obal, viz výše, mám doma) A letělo se. Jenže při návra… nový
L-Core 19.12.2017 12:28
L-Core
Super. Díky chlapi. Vetřelci a obři. A pozorovatelé ze Země kteří se infiltrovali ale museli být vel… nový
sHpy00n 19.12.2017 14:59
sHpy00n
Pokud můžeš postapo scifi, určitě se mrkni na toho van Troffa. Je to možná ještě lepší než Nonstop nový
L-Core 19.12.2017 16:45
L-Core
Od Zajdela určitě ještě zkus novelu "Právo na návrat". Vyšlo kdysi v jakémsi scifi sborníku. Skvělá… nový
mif 19.12.2017 19:33
mif
Tady je to, rok 1981: [7533556.jpg] Možná ještě lepší je tam Styx od Jiřího Netrvala. A ta šílenos… nový
L-Core 19.12.2017 20:08
L-Core
Díky!!! Knihu mám, jen jsem nevěděl, že je to ona. "Nic pro hrdiny" je boží, další Lundwallovy prózy… nový
mif 19.12.2017 21:26
mif
Brian Aldiss - Nonstop. Zřejmě nejlepší, co napsal. nový
mif 19.12.2017 19:29
mif
Já mám rád i takové ty optimistické povídky typu Devět miliard božích jmen, A ozve se Frankenstein a… nový
L-Core 19.12.2017 20:21
L-Core
Neználka ve Slunečním městě jsem taky četl moc rád. Krásný sci-fi a utopie v jednom. To sci-fi není… nový
Prasak 19.12.2017 20:52
Prasak
Antiutopie "Neználek" mi dodnes nedává spát (hrůza velmi zvolna třepe kurníkem). Děs. Běs. nový
mif 19.12.2017 21:29
mif
Náhodou, čte se to velmi dobře :) Někde mám nachystanou i Gabru a Málinku ]:) poslední
L-Core 19.12.2017 21:35
L-Core
Pro úplnost pokud by o tom někdo nevěděl a měl zájem. Fanoušci scifi se sdružují a pořádají sleziny,… nový
Yarda 19.12.2017 20:09
Yarda

Stopro Nonstop od Aldisse (přesně tu knížku, obal, viz výše, mám doma)

A letělo se. Jenže při návratu k Zemi se zjistilo, že na palubě je stav jaký je (mutace, zrychlení života) a proto je nechtěli nechat přistát na Zemi, x generací to lítalo kolem (ti na palubě to samozřejmě nevěděli).

Zdegenerovali z vody na planetě, kam měli namířeno, dostali tzv. devítidenní zimnici a většiny vymřela.. Hrdinou příběhu se pak stal pra-pra.. potomek kapitána lodi, Complain (neví teď jestli Ray nebo Roy)

Není to krávovinka, alébrž jedna z nejlepších scifáren, co znám. Tyhle mám nejraději:
Nonstop, Vynález profesora van Troffa, Ten trifidů, Setkání s Rámou, Dveře do léta.

Každopádně doporučuji!

------

Hrozně by se mi líbilo zpracování příběhu (a té ohromné lodi!) ve formě PC hry. Ideálně, pokud by loď opravdu byla i ve hře obrovská. Částečně bych to přirovnal k herní klasice System Shock 2

Super. Díky chlapi. Vetřelci a obři. A pozorovatelé ze Země kteří se infiltrovali ale museli být velmi malí a museli umět děsně rychle mluvit aby zapadli mezi ty zmutované. Jdu to hledat na antikvariáty.
Den trifidů jsem taky četl, Setkání s Rámou též. Trifidy na jeden zátah a dostal jsem přes držku že jsem ráno nešel do školy.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru