Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Viděl jsem to před pár dny. Skalní fanda nejsem, ale všechny díly jsem viděl a třeba rogue one mi př…
Araneus84 02.01.2018 15:24
Araneus84
Já zas nedokážu pochopit takovou kritiku. Za mě jedno z nej SW.
Al Capone 02.01.2018 16:51
Al Capone
a pár komentářů z yt: Return of the Jedi - Luke: My father, the living incarnation of the Darkside…
Araneus84 02.01.2018 18:39
Araneus84
Ty si vážně myslíš, že lidi se nemění? To jako měl být Luke pořád stejná postava jako před 30ti lety…
Al Capone 02.01.2018 19:16
Al Capone
Ale lidi ví, co chtějí. Chtějí svět Starwars. Takový jaký je, tedy spíš takový jaký byl. To ale nez…
Araneus84 02.01.2018 20:34
Araneus84
Jake hovadiny?
Al Capone 03.01.2018 00:42
Al Capone
Napsal jsem toho hodně do spoileru, ale tak dobře. Odpověz mi prosím na jeden jediný konkrétní dotaz…
Araneus84 03.01.2018 16:27
Araneus84
Odpovim jinak, proc tohle resis? Resil jsi to i u stare trilogie?
Al Capone 03.01.2018 16:55
Al Capone
"Stará trilogie" jak ji nazýváš vytvořila svět a nastavila pro něj pravidla. Pokud natáčíš pokračová…
Araneus84 03.01.2018 17:11
Araneus84
A podle me jen resis nepodstatne veci... Spousta lidi zapomina co vlastne SW jsou. poslední
Al Capone 03.01.2018 19:31
Al Capone

Viděl jsem to před pár dny.
Skalní fanda nejsem, ale všechny díly jsem viděl a třeba rogue one mi přišel celkem super.
Tohle bylo jedním slovem obrovské zklamání. Prostě nedokážu pochopit, jak o tomto může někdo říci, že to byl dobrý film...

Za mě osobně je už naprosto tragický samotný výběr herců a celý scénář.
Každá postava v tomto filmu je nesympatická tak, že si říkáte, že by bylo fajn, kdyby ji zabili. Možná v výjimkou Daisy Ridley, která zřemě dostala angažmá osvědčeným způsobem ala Harvey Weinstein, čímž je zaručeno minimálně to, že bude hezká i když hrát neumí.


Mark Hamill se změnil v ufňukánka. Kylo Ren se změnil v ufňukánka, navíc má vzhled, že se každou chvíli rozbrečí.
Důchodci ve vedení rebelů, kteří vypadají, že každou chvíli vydechnou naposledy. Např. generál Tarkin z SW 4 byl absolutně něco jiného a zahrál svou roli na jedničku oproti této bídě.
Nesympatický černoch a nesympatická tlustá asiatka.
Klíčník z Matrixu tomu nasadil korunu.
Vyloženě jsem si v půlce filmu přál, aby ty rebely rozstříleli na s*ačky, naštěstí jich přežilo jen zhruba 10. Zřejmě celá armáda pro finální bitvu v posledním díle ...

Úvodní scéna s jednou stíhačkou, která fakticky sama zruší nejobávanější juggernaut v galaxii... Pak tam teda "pro forma" poslali zdechnout pár set rebelů. Proč nemohli prohodit sestry těch asiatek a tu hnusnější dát do toho bombardéru ? I pak by bylo americky vyvážené (tj. v každém americkém filmu vždy musí být zastoupen minimálně: 1 černoch, který nesmí umřít, asiat, žena, tlusťoch)

Nedokáži pochopit, jak někdo může takto domrvit film.

a pár komentářů z yt:

Return of the Jedi - Luke: My father, the living incarnation of the Darkside still has light in him, can be redeemed
The Last Jedi - Luke:

F*** this kid he has some traces of the darkside in him, kill him

You know that when Luke Skywalker himself don't like the Luke Skywalker of the film you are completely getting it wrong

Ale lidi ví, co chtějí. Chtějí svět Starwars. Takový jaký je, tedy spíš takový jaký byl.

To ale neznamená, že je pouze třeba "přetočit" starou epizodu a ušetřit tak na kvalitním scénáristovi (ep. VII) nebo to celé posr***t epizodou VIII, která je doslova složena je z vykradených scén z jiných filmů a staví svět SW na hlavu.

Při epickém 18 hodinovém utíkání rebelů se mi okamžitě vybavila epizoda southparku, kde Cartmem ujíždí policejnímu komandu na tříkolce.
Navíc jak jsem pochopil, tak jdou nepřátelské lodě likvidovat tak, že se proti nim rozjedu lodí s hyperpohonem. Proč to jako teda neudělali úplně stejně s těma ostatníma svýma loděma namísto aby je nechali jen tak odstřelit ? Proč to ta modrovlasá stařena nenapálila do toho křížníku hned jak zbyla sama na palubě ?
Matrixový klíčník vyčetl z vnitřností jaké ryby, že rebelové uniknou v záchranných modulech, když to nevěděli ani ti, co pro něj šli ?

Ano, ve světe starwars nefunguje vše dle přírodních zákonů (také pomíjím shazování bomb ve vesmíru a výbuchy, budiž. Prostě jiný vesmír, jiná galaxie)a pomíjím i to, že ve vesmírných lodí se bomby z bombardérů shazují zhruba stejným způsobem jako v době krátce po vynálezu letadla, tedy víceméně ručně...). Ale do očí bijící nelogické HOVADINY člověk s alespoň průměrným iq schopen skousnout prostě není a celý film to degraduje někam do kategorie céčkových filmů, co se dávají v televizi po půlnoci, protože na ně stejně nikdo nekouká.

Mimochodem ep. VII nebyla sice nic extra ale pořád ušla.

A jak jsem napsal výše Rogue one je rovněž ze světa starwars a není to shit, ale super film. Proč ? Protože je ze světa starwars a není to jen kopie starého dílu.

Napsal jsem toho hodně do spoileru, ale tak dobře. Odpověz mi prosím na jeden jediný konkrétní dotaz:

Když jde lodí, která vstoupí do hyperprostoru, fakticky zničit jakákoli jiná loď, proč nějaký pitomec vymýšlí juggernauta ? Proč vytváří bombardéry a všemožné typy zjevně zbytečných lodí ? Stačilo by konstruovat lodě pro vstup do hyperprostoru (což je ve světě SW zjevně jakákoli loď s výjimkou x-wingu a T-fighteru) osekané o všechny zbraně a další blbosti. Mohl by si tam sednout jeden pilot a co jedna takováhla lodička, to zničená loď impéria.
Nemluvě o tom, kdyby se někomu náhodou ve světe starwars podařilo vynalézt autopilota nebo ho napadla kacířská myšlenka umístit jako pilota droida. Hvězda smrti hadr.

"Stará trilogie" jak ji nazýváš vytvořila svět a nastavila pro něj pravidla. Pokud natáčíš pokračování zasazené údajně do daného světa tak ať chceš nebo ne, musíš respektovat jeho reálie.
Jak by ses tvářil na to, kdyby se v novém pokračování supermana superman stával vlivem kryptonitu ještě silnější ? Nebo kdyby v pánovi prstenů hobiti začali kouzlit ?

Kdyby byl příběh boží, herci skvělí, akce střídala akci, asi bys to se skřípěním zubů "nějak" přešel.
Takhle je to jen jeden z dalších hřebíčků do rakve. Ale dle tvé odpovědi soudím, že i kdyby vzali nějaký díl mexické telenovely, úvodní znělku udělali ve formě letícího písma a doplnili tam pár replik: "síla tě provázej" budeš z toho na větvi úplně stejně...

Celý film na mě působí jako jeden velký kameňák.
Někdo si večer sedl ke stolu, psal si rádobyvtipné scénky, které ho napadly. Ráno to dal scénáristovi a řekl mu: Ňák to pospojuj do jednoho filmu. To bude tak vtipný a tak boží....

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru