Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Populární hudba - NDR

Jsem si při psaní toho příspěvku taky vzpomněl - jak jsem v 90. letech pravidelně navštěvoval půjčovnu CD, pobočku slavného klubu MCD Zlín, a tam hledal tyhle zapadnuté perly. Tedy, do pátrání po zapomenutých skupinách jsem se dostal až po pár letech, nejprve jsem si "doplňoval vzdělání" - sjížděl kompletní diskografie známých kapel, protože dřív jsem prakticky neměl šanci něco z toho naposlouchat.
V tom MCD Zlín měli skvělý systém popisu CD: kolonka pro základní žánr(y), kolonka pro příbuzné známější kapely (ta byla mnohdy rozhodující) a pak kolonku s podrobnějším popisem (taková minirecenze, 2-3 věty). Objevil jsem tam spoustu výborné muziky třeba i od kapel, které natočily jen jedno nebo dvě alba a zmizely.
Mimo jiné jsem objevil i další kapelu z Německa, která vydala první album v roce 1997. Styl něco mezi Zeppelíny, Uriáši a Rush (tu připomíná hlavně hlas zpěváka). Našel jsem jen jednu skladbu: Antigone's Lament And Triumph (mají blbej název - furt se tam pletou Monty Pythoni).

Edit: tak jsem přece ještě něco od nich našel - jedna z mých nejoblíbenějších z alba Seasons: The Jewel City.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat