Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Byli jste na vojně?

Predpokladam, ze mas medzi 20-30, takze tu je moj pohlad, co by ZVS mohla priniest tvojej generacii.
- drzat hubu a krok....armada lamala a zlomila asi vsetkych rebelov (vratane mna), takze som sa naucil robit kompromisy
- disciplina - tvoje a vsetky dalsie generacie vychovane po 89 su vychovavane v takom zvlastnom style, deti sa netrestaju, to je uz nemoderne, fyzicke trest je uz pomaly trestny cin, takze ak mne nieco chyba u dnesnych den je to disciplina (aj ta vojenska). Nas cepovali od malicka...iskry, pioniery...KSC vedela ako manipulovat s detmi uz odmalicka;o)
- upratovanie - to suvisi s s bodom vyssie, cize s vychovou....vseobecne mam dojem, ze su deti neni vedene k domacim pracam, vidim to vsade vo svojom okoli
- prezitie - mnoho dnesnych deti nepozna asi velmi pocit hladu, takze vyviest ich na niekolkdnove prezitie do prirody, kde na vas zabudne proviantak a budete sa v dazdi klepat volakde v zakpe od zimy...to dobrovolne zazit nikto nechce a okrem vojny to ani velmi sancu zazit nemas;o)
- praca v time - dnes je vacsina ludi pripravovana v style US...spoliehaj sa sam na seba, zalezi len na tebe, na ostatnych kasli...ale na vojne je vela situacii, kde si sam neporadis a ked si silny individualista narazis tam
- vytriezvenie z akcnych filmov, ze po par vystreloch zo samopalu ti piska v usiach a zle pocujes, ze vo vnutri by si po davke ohluchol, ze uz druhy vystrel leti vysoko nad terc ak strielas davkou a netrafis na 100m 2x, alebo, ze strielat z pistole je tazsie ako sa zda, ze 50% ludi netrafi figurinu na 10m a 90% netrafi figurinu ak mieri len jednou rukou....
- zazit nieco ine ako zazijes v zivote
- priprava na to, keby ta bolo naozaj potreba, aby si vedel, co mas robit a nepobehoval ako sucast bezhlaveho satda

Jedine, co ta ospravedlnuje je, ze v tvojom veku sa mi zdala vojna podobne zbytocna ako tebe, snad zmenis raz nazor;o).

P.S. Smutne na tom tvojom nazore je to, ze ked sa nieco stane (vynimocny stav, islamske hordy, pad meteoritu, mimozmestanov, vybuch megavulkanu....cokolvek) tak stat povola mna stareho blbca a ty mlady ficur budes sucastou stata, na ktore ja budem musiet dohliadat....pritom by to malo byt naopak, pretoze ja som na vas dozeral, ked ste boli mali a teraz uz chcem mat pokoj. Ale vas stat nepovola, pretoze nebudete vediet nic z toho, co bude od vas pozadovat.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat