Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Fikce doručení

Fikce doručení - zavedena kvůli tomu, že adresáti se (údajně) vyhýbali doručení obsílky. No asi jo.
Jediná obrana zřejmě bude zřízení datové schránky. Ta je ovšem pro občany nepovinná, tak je otázka, jestli do ní musí ouřad doručovat. Já se tedy domnívám, že musí, ale nic jistého to nebude... :-)
https://www.epravo.cz/top/clanky/vyber-dorucujiciho-organu-soudem-prominuti-zmeskani-lhuty-106058.html
Tolik naše realita. Mohne-li úředník něco využít, aby si ulehčil práci k - vaší škodě, udělá to a soud mu potvrdí, že jedná správně. Na občana sere pes.

Předmět Autor Datum
Doručovat musí, ale spousta ouřadů si s tím hlavu neláme. Nicméně pokud dojde na věc, můžeš takový… nový
touchwood 15.07.2017 17:16
touchwood
V případě DS je u nás trochu zmatek v tom, že u FO se rozlišuje datovka "podnikatelská" a "občanská"… nový
L-Core 16.07.2017 10:56
L-Core
No předpokládal jsem, že by do "podnikatelské" DS doručovat měly všechny státní instituce (z tohoto… nový
Zarniwúp 16.07.2017 11:19
Zarniwúp
No, chci říci, že tímto rozdělením v tom udělali úplně zbytečně chaos. Ale abych si zřizoval dvě sch… poslední
L-Core 18.07.2017 18:37
L-Core
v sk je to jednoduchšie,dátovú schránku musia mať všetky právnické osoby a pre fyzické osoby platí,ž… nový
audax 16.07.2017 10:48
audax
To mně zase tak moc rozdílné nepřijde. V případě, co jsem postoval, korespondenční adresa známá byla… nový
Zarniwúp 16.07.2017 11:38
Zarniwúp

Doručovat musí, ale spousta ouřadů si s tím hlavu neláme.

Nicméně pokud dojde na věc, můžeš takový postup napadnout, a tady bych viděl daleko lepší vyhlídky na úspěch než ve výše uvedeném případě dosílky.

https://www.epravo.cz/top/clanky/mohou-organy-verejne-moci-ucinne-dorucovat-postou-kdyz-jim-zakon-uklada-povinnost-dorucovat-prostrednictvim-datovych-schranek-79800.html

P.S.: já DS mám a opravdu funguje... :-)

No předpokládal jsem, že by do "podnikatelské" DS doručovat měly všechny státní instituce (z tohoto pohledu nerozlišuji, jestli je zřizovatel instituce stát, nebo obec, protože ten rozdil nejsem schopen nosit v hlavě), ale když o tom píšeš, tak už mi to tak jisté nepřijde...

v sk je to jednoduchšie,dátovú schránku musia mať všetky právnické osoby a pre fyzické osoby platí,že úradná zásielka sa považuje za doručenú po uplynutí troch dní od oznámenia o uložení zásielky pokial adresát nebol zastihnutý priamo doručovatelom,takže začne plynúť napr. doba na odvolanie/podanie odporu etc....a takisto v prípade že korešpodenčná adresa fyzickej osoby nieje známa,rieši sa právoplatné doručenie tak,že sa úradná vec pre konkrétnu osobu umiestni na výveske napr.súdu,ak sa jednalo o nejakú právnu záležitosť,obecného úradu kde bol známy posledný registrovaný trvalý pobyt etc, a po takomto úkone sa považuje úradná zásielka za doručenú....

To mně zase tak moc rozdílné nepřijde.
V případě, co jsem postoval, korespondenční adresa známá byla. Paní měla trvalé bydliště na úřadě, ale měla zřízenou dosílku a podle mě tedy jednoznačně vyvinula dostatečnou snahu, aby jí byla pošta doručována cestou obvyklou. Soud to byl, kdo znemožnil doručení, když z možností vyloučil zaslání poštou.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru