Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rozpad Velké Británie: 3-2-1..

Já psal "nařízení", ne přerozdělování peněz.

Regulace mobilních operátorů.. a platíme výrazně více jak v řadě západních států. Mě to nebolí, s provolanými 300Kč ročně :) Že zlevní volání do Portugalska a ČADu (roaming), z toho naprostá většina národa určitě ustříkává blahem. A že platí za místní volání 3x víc jak Rakušák, Němec, to je přece jedno..
Volný pohyb zboží.. psal jsem o pohledu občanů, ne exportujících firem.
Společná měna, pohyb kurzů.. jsou to spojené nádoby, jeden se třese, druhý jásá :) Na druhé straně nečlen tohoto spolku, se zatím nemusí podílet na spáse ekonomik s podivnou statistikou.
Volný pohyb osob a jeho přínos je dnes diskutabilní. Zeptej se domorodců, co by raději:
- zadrátované státy, přecházet jen na přechodech, pasové kontroly (bezvízový styk by zůstal)
- stav, kde se mohou masy volně přelévat ze státu do státu, jak je napadne (pomíjím nějaké ty maďarské ploty)

Jasně, že je pravda, že se s evropských peněz dost vybudovalo. Ale právě tyhle drobné věci, které občany jen sekýrují a omezují, ty plusy v očích mnoha zcela negují. Stokrát málo umořilo vola. Pokud se chovají vůči domorodcům takto, nemohou se divit, že jejich obliba je taková, jaká je.

A s tím volebním právem, i toho se třeba dočkáme. I já, i ty, až/pokud se jim to nebude hodit.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat