Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Slovenský dějepis

V pohode. Pomenovanie Uhri je podľa mňa správne, som rád, že Česi rozlišujú, narozdiel od iných národov, Uhrov a Maďarov. Maďari povedia na Uhrov natvrdo Magyar, ale z ich historického pohľadu na vec je to asi jasné prečo, bohužiaľ ani v nemčine sa s tým neserú a povedia na Uhrov Ungarn, Angličania tiež povedia na Uhorsko-Uhrov Hungary-Hungarians, čo však prináša so sebou ťažkosti vo výklade dejín (teda niežeby tieto národy naša história vôbec zaujímala), ale samému sa mi stalo, keď som mal v Nemecku "prednášku" v ktorej som predstavoval Slovensko, Slovákov, tak to bolo ťažké vysvetliť, že Uhri a Maďari nie sú to isté. Teoreticky by síce práve to Ungarn (alebo viac skomolené Hungarians) malo byť odvodené práve od tých Uhrov (Uhor-Ugor-Ugar-Ungar), v priebehu rokov to prischlo práve Maďarom, vďaka im ambíciam stať sa vládnucim národom, pričom Uhrami (Ugrami) sme sa pravdepodobne nazývali ešte predtým, než sme začali vôbec tušiť čo to vlastne tí Maďari (resp. ich predkovia) sú.

Nie je jasné, prečo sme sa nazývali práve Uhri, jedna domnienka je, že sme sa tak nazvali, lebo bývame u hor, alebo to môže súvisieť so skutočnými úhorami (s tými rybami), či uhorkami alebo ohňom (uhorieť).

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat