Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Pracovať vs študovať

Zdravím... ide o to že tento rok maturujem a ja neviem čo potom... Mam na výber isť buď do Nemecka kde mam príbuznych a tam začať robiť(zrejme za linkou,alebo sklad),plat by som mal okolo 1100 +-... ale stým že ovládam len anglický jazyk,no pochopitelne by som sa nemčinu časom naučil,lebo ak by som sa rozhodal tam isť pracovať,tak na SR by som sa už nevratil.... alebo ostať na Slovensku (v Kočiciach) a isť na VŠ..na VŠ asi na technicku univerzitu ak by sa mi tam podarilo dostať...Som odbor IT, ale prax na škole stojí za houby...proste ako na prax chodim,tak som sa skoro nič nenaučil a tak z IT neviem vpodstate nič..akurat tak nejaku zakladnu teoriu...a tak mám obavy že by som na VŠ nezvládol alebo veľmi zaostaval za ostatnými...
Ono na jednu stranu ma laka dokončiť len strednu školu a isť pracovať do Nemecka...no na druhu stranu študium by nemuselo byť zle(denne studium) ale zas tych 5 rokov co by som sa učil na VŠ,tak som už mohol zarábať....a z tretej strany ešte by možno bolo dobre tak spraviť že by som tu šiel na VŠ a tak do Nemecka..čím by som si mohol snaď pomocť a vďaka VŠ potom viac zarábať....
Čo by ste spravili vy?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
avanger,tady vystudovat a pak jít do Německa jako gastarbajtr ?? To jsi mohl hned ze šesté třídy a b… poslední
kozakl 17.09.2016 09:32
kozakl

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru