Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Přechod pro chodce se semaforem na tlačítko

Přemýšlel jsem o věci docela dlouho. Někteří lidé asi mají v hlavě řezanku, protože nejčastější způsob využití semaforu na tlačítka probíhá zhruba takto: Přijde se k tomu, zmáčkne se čudlík, čeká. Projedou dvě auta, pak nic nejede a inteligent přejde na červenou. Za okamžik naskočí zelený panáček, inteligent je v trapu a auta stojí na červenou úplně zbytečně...
Jak to praktikujete vy?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
S takovým semaforem se setkávám každý den cestou z práce a musím říct, že záleží na konkrétním místě…
Mojmír 05.03.2016 17:47
Mojmír
Počkej, jakože u semaforu na tlačítko bychom se měli napřed shromáždit a až je nás dostatečný hrozen… nový
Moas 06.03.2016 21:48
Moas
Zas to nemusíš zveličovat ty hrozne. Mluvím o jedné př. starší osobě, které kvůli tobě pak ujede aut… poslední
Mojmír 07.03.2016 17:40
Mojmír
Zásadně mačkám a čekám i v nejhlubší noci. Od té doby, co jsem tři roky zpátky chvíli po půlnoci spě… nový
Potkan007 06.03.2016 19:31
Potkan007

S takovým semaforem se setkávám každý den cestou z práce a musím říct, že záleží na konkrétním místě. Třeba u mě (celkem odlehlé místo, kde jezdí auta velice rychle) je problém spíš, že se lidi nerozhlíží jestli jde někdo 15-30 metrů za nimi, a bezohledně zmáčknou, ne každý může běžet aby stihl zelenou. To co popisuješ právě díky místu, kde to je si málo kdo troufne přecházet a je to spíš sebevražda, auta tam jezdí jak hovada. Na červenou bych si nikdy netroufl.

Počkej, jakože u semaforu na tlačítko bychom se měli napřed shromáždit a až je nás dostatečný hrozen a nikdo další v okruhu 50m, tak pak teprve si tlačítkem vyžádat zelenou?
Tohle bych celkem chápal třeba někde, kde ten přechod vede k jedné kancelářské budovy či fabriky a všichni jsme tak nějak kolegové. Normálně to ale fakt neřeším...

Zas to nemusíš zveličovat ty hrozne. Mluvím o jedné př. starší osobě, které kvůli tobě pak ujede autobus a musí tam čekat 15min v zimě/děšti (je tam zastávka, dva chodníky, odlehlé místo). Ale ano někdo to opravdu neřeší, bezohledné lidi vídám denně :)

Zásadně mačkám a čekám i v nejhlubší noci. Od té doby, co jsem tři roky zpátky chvíli po půlnoci spěchal na poslední přímý autobus domů. Krásně přehledná silnice, přechod uprostřed rovinky, povolená 50 a na kilometr žádné auto, jen autobus stojící ve stanici. S vidinou snadné cesty jsem nečekal na zelenou, skočil do silnice, na druhé straně mě odchytl pomáhající a chránící, ochránil mě před bezpečnou cestou domů a pomohl mi od 500 korun. 3-[

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru