Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kočka nebo pes?

Já jsem jednoznačný pejskař. Doma máme ale i kočky, přes den okupují barák, v noci chodí na lov. :-). Kdybych to měl srovnat, tak se psem je daleko víc srandy. Měli jsme mnoho psů, kólii, voříšky, teď máme beagla. A zatím co většina koček se chová skoro stejně (je to predátor, který žije v určitém území), tak psi mají a projevují svůj charakter. Navíc dokáží vycítit jak je jejich pánovi. Samozřejmě vychovat psa je problém, zvlášť když si vezmeš staršího z útulku, ale i tam je to možné, protože ten pes pozná že se dostal do "své" smečky a je za to strašně vděčný. Další level je beagle :-) , ale mně poslouchá - sice každý příkaz udělá po svém a jako zpomalený film, ale poslechne :-D. Poslední věc je odchod psa do věčných lovišť, přesně jak píše M-pol. Je to smutné, ale tak to už chodí a nejlepší lék je jít si pro nového psa.

Ještě se vrátím k soužití našich koček a psů. Na začátku je to vždy velké štěkání, vrčení a prskání. Ale když se psovi poručí "fuj", přestane kočky pronásledovat a normálně je přijme do smečky - samozřejmě jen ty naše, což ty sousedovic zprvu nepochopily a byly velmi rychle ujištěny o nongrata statutu.. :-). V zimě pak pes a kočky spí v jedné velké chlupaté hromadě, to ale nebrání psovi jednou za čas do kočky demonstrativně šťouchnout čenichem...

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat