Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Aids

Tu zohrava ulohu velmi vela faktorov.
a) znacka a druh kondomu
b) kontakt s BL
c) jej zdravotny stav

Podme poporade. A. Overene a zname znacky (napr. Durex) su elektronicky testovane a pravdepodobnost defektu prezervativu je velmi nizka, naopak menej zname a lacnejsie znacky mozu byt nachylnejsie na vyrobnu chybu alebo defekt sposobeny nespravnym, ci dlhodobym skladovanim. B. Ak si zobereme cisto HIV, tak sa spytajte tieto otazky: 'Bol som v kontaktne s jej vaginalnym ci rektalnym sekretom alebo krvou?' HIV sa vyskytuje vo vsetkych telesnych tekutinach, tj. aj v slinach a pote. Avsak sliny a pot neobsahuju dostatocne mnozstvo virusu na vyvolanie infekcie. Na vasom mieste by som si ale robil vacsie starosti s dalsimi STD, nakolko tie sa prenasaju jednoduchsie. Proti parazitickym a koznym ochoreniam je kondom neucinny, dlasie ochorenia ako mononukleoza a hep-C sa prenasaju aj slinami. Hepat. C sa prenasa najjednoduchsie, nakolko sa vyskytuje vo velkych mnozstvach aj v bunkach pokozky a je potrebne menej vironu na prenos. C. Ak ma STD a to plati hlavne pre HIV, tak kazda choroba ma svoju inkubacnu dobu (obdobie pocas ktoreho sa neprejavuju symptomi) a obdobie ked nie je prenosna, takze ak je nakaza pritomna v jeje organizme kratsiu dobu, tak sa riziko znizuje.

Nakoniec, neberte ju za slovo a vyhladajte OKAMZITE lekarsku pomoc. Mozete ist aj za urologom, ale najlepsie je ist za obvodnym lekarom, ktory vas pravdepodobne posle za venerologom. Ten urobi rozne testy na STD vzhladom k intubacnej dobe a pravdepodobne rapid test na HIV (alebo rovno lab. test po inkub. dobe).

Pre referencie pozrite: HIV/AIDS a Testy

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat

loading...