Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co poviete na rusky dokument o 68?

zeby ruska vlada nevedela, co vysiela jej statna TV

Pokud má ruská "veřejnoprávní" televize takový status, jaký má ČT, tak se není čemu divit. Copak u nás má vláda oficiálně nějakou možnost ovlivnit média, když jednotliví členové vlády a poslanci parlamentu vrtí ocáskem, jenom aby jim ČT umožnila se dostat na obrazovku? A že ČT překrucuje z naší hiostorie kdeco, je veřejné tajemství.

Není důvod si myslet, že v Rusku je tomu nějak významně jinak. Rusku se možná taky hrubě nelíbí, jak ČT referuje o roli Ruska na Ukrajině... Není se čemu moc divit, jsou to jenom další mediální hrátky, kde tentokrát ČR hraje druhé housle a nemá možnost nijak ten dokument změnit podle svých představ. A to je deprimující! :-D

Jsem původně z malé vesnice, ale ani v nedalekém městečku nikdo pod tanky neskákal, ani po cizích vojácích nestřílel. Možná to bylo privilegium jiných obcí či měst - nevím. Jediný projev "nenávisti", který jsem zaznamenal, byl v tom, že na silnici byla vápnem namalovaná šipka, směřující do škarpy... Asi to mělo zmást ruské tanky, které obcí projely někdy v noci! Neviděl jsem je - nějak jsem to zaspal, ale ta namalovaná šipka nebyla porušená pásy tanků, které byly na asfaltce jasně zřetelné, takže ji místní hrdinové zřejmě namalovali na cestu až poté, co ty tanky byly pryč. :-D

Rok 68 hodně podléhá různým fabulacím...
PS: Ten dokument jsem zatím neviděl. Je někde odkaz ke shlédnutí (nejlépe s titulky)? Rusky se sice trochu chytám, ale není to dostatečné.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat