Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Přiblblé téma o ničem

S těma motorama je to trošku všelijaký. Oni píšou výkon, ale u těch motorů se spíš uvádí příkon, kvalitní výrobci to ani ve watech neuvádí a píšou to v maximálním odběru v ampérech. Navíc je to ještě údaj maximální (ve špičce, obyčejně jen 10-15 sekund). Účinnost podle použité vrtule, obyčejně tak 80%, klidně ale i míň. Hodně uteče i na teplo a tak.. Takže v reálu já mám nachystaný motor "papírově" ve špičce 250W, 1200kV, jako záložní (kdyby nestačil) větší "papírově" 500W, 1400kV. Z toho prvního počítám, že bych se mohl dostat reálně tak na 120-150W, u druhého kolem 250-300W (všechna ta čísla jsou přibližná, jen je odhaduji podle toho, co jsem už "odzkoušel").
Navíc to je "3D" létadlo, to je to jak s tím "visej na vrtuli". U mě bude mít tak 550 gramů, musel bych na 3D dostat statický tah aspoň 1000 gramů (to jako, že na ten motor s vrtulí pověsím závaží 1000 gramů a jen na tah motoru to zvednu ze země :-) ).... Ale to nechystám, já s tím chci lítat normálně a tam jsou ty požadavky klidně i jen poloviční.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat