Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tiez mate nutkanie vlastnit nehnutelnosti?

Ameriku som nespominal, to porovnanie s vlastnenim nehnutelnosti bolo prave s Nemeckom a bolo to v suvislosti, ze nejaky investor otvoril u nas priemyselny park a nemohol najst zamestnancov. Samozrejme dovodov bolo viac (napriklad zla struktura strednych skol), ale v state, kde je nezamestnanost 10-15% mi to pride divne, ze ludia nie su ochotni stahovat sa za pracou, ci za nou dochadzat. Ja viem, ze to nie je nic extra, ze su to vacsinou robotnicke a pasove funkcie ala robot, co by som ja asi nikdy nesiel robit lebo som si to skusil a neznasam to, ale preco sa potom stazuju, ze nemozu najst pracu? Pretoze musi byt 1km od ich trvaleho bydliska a musi to byt cez 500 eur? Tak chcem robit, ci radsej byt nezamestnany?
Pointa uvahy je vsak v tom, ze keby napriklad ja, co som zadlzeny asi 8 rokov uz namiesto tej hypoteky a bytu a neskor domu byvam v mestskom najomnom byte na sidlisku, ci by sa mi nezilo lepsie z hladiska penazi. Ak odpocitam najom tak by som dnes mal 28800 eur na ucte pri rovnakej zivotnej urovni. AK by som tie peniaze minul mohol som mat nove auto, ci ist parkrat na luxusne dovolenky. Nehovoriac o tom, ze mesacne by som nemusel zit na hrane tak ako doteraz, ale mal by som ovela vacsiu pohodu, pretoze by mi stacilo mat asi 200-250 eur na najom len (teraz mam naklady na byvanie asi 700 eur).

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat