Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Asi jsem ignorant, ale fakt jsem ho neznal...
Redsnake 23.03.2015 19:15
Redsnake
Nie si ignorant, on sam by asi bol rad keby si ho tak nazval. Bol to slovensky spisovatel, mozme ho…
Qet 23.03.2015 19:22
Qet
Já neznám ani Pána prstenů.
karel 23.03.2015 19:26
karel
pan prstenu zna Karla, to neries:D nový
Qet 23.03.2015 19:41
Qet
Já neznám ani Pána prstenů. Všichni z mé rodiny kromě mne tím byli uchváceni. Pro mne to bylo dost… nový
Yarda 24.03.2015 08:02
Yarda
Pro spoustu lidí, co to nečetli, to bylo těžký na pochopení, kdo, co, s kým a proti komu se tam pakt… nový
Prasak 24.03.2015 10:27
Prasak
Nečetl jsem z LotRa ani řádku a neviděl ani minutu filmů. Nějak to jde mimo mě.. Fantazy není můj šá… nový
L-Core 24.03.2015 13:12
L-Core
Jojo, taky knihy od pana profesora Tolkiena (Hobit a Pán prstenů, Silmarillion, Nedokončené příběhy,… poslední
Zdenál 24.03.2015 19:55
Zdenál
priatelia z CR toto meno asi nepoznaju Ani niektori "priatelia" z SK. nový
blue5 23.03.2015 20:27
blue5
to mi je luto, ze jeho tvorbu nepoznas... mam nejake knihy v el. forme, chces? nový
Qet 23.03.2015 20:36
Qet
Preco nie. Ale na zaciatok staci jedna :) nový
blue5 23.03.2015 22:05
blue5
nejaky mail kde ti to poslat? nový
Qet 23.03.2015 23:52
Qet
Patril k prekladaným slovenským autorom, jeho románová trilógia Rivers of Babylon vyšla celá alebo p… nový
Qet 24.03.2015 00:19
Qet
Jméno Pišťánek je pro mě neznámé, nicméně o románech Rivers of Babylon jsem něco kdysi zaslechl. Dík… nový
Zdenál 24.03.2015 19:47
Zdenál

Nie si ignorant, on sam by asi bol rad keby si ho tak nazval.
Bol to slovensky spisovatel, mozme ho nazvat sk naturalistickou postmodernou.
napisal: Rivers of Babylon, II, III, Mlady Dônč...

Cesi by ho mohli poznat ako dramaturga, zodpovedneho za famozne rozhlasove dielo Pana Prstenov

Já neznám ani Pána prstenů.

Všichni z mé rodiny kromě mne tím byli uchváceni. Pro mne to bylo dost komplikované, v kině jsem nechápal souvislosti. Tak jsem si to nechal do důchodu, přečetl jsem knihy a pustil jsem si to pak z DVD a už se v tom orientuji. Ale jako rozhlasovou hru si to nedovedu představit.

Pro spoustu lidí, co to nečetli, to bylo těžký na pochopení, kdo, co, s kým a proti komu se tam paktoval. Knížky mám doma na poličce a hlídám je před děckama, aby mi z nich neudělaly salát, než si to zase někdy přečtu. Hobita jsem taky kdysi měl, než jsem ho komusi půjčil a už mi to dotyčný nevrátil. Nevím, kde je konec borcovi, natož knížce.

Jojo, taky knihy od pana profesora Tolkiena (Hobit a Pán prstenů, Silmarillion, Nedokončené příběhy, ...) ochraňuju jak oko v hlavě. Pána prstenů už jsem přečetl asi 10x a stále mám na něm co obdivovat: příběh, velice čitelný sloh, úžasně široká slovní zásoba autora, barvité popisy přírody, ... Neznám žádnou jinou knihu, která by byla napsaná takhle zvláštním stylem. A smekám klobouk před paní Stanislavou Pošustovou - tohle přeložit musel být fakt hodně těžký oříšek!

Patril k prekladaným slovenským autorom, jeho románová trilógia Rivers of Babylon vyšla celá alebo postupne vychádza v Chorvátsku, Veľkej Británii, Turecku, Česku, Francúzsku a Srbsku. Na jeho námet a scenár (spoluautor Marian Urban) podľa románu Rivers of Babylon nakrútil režisér Vladimír Balco roku 1998 celovečerný film, na námet novely Muzika nakrútil roku 2007 celovečerný film Juraj Nvota (film získal Národnú filmovú cenu Slnko v sieti v 9 kategóriách). Na sklonku roku 2014vyšiel jeho román Rukojemník - Lokomotívy v daždi na motívy vlastného scenára (spoluautor Marian Urban), podľa ktorého režisér Juraj Nvota nakrútil celovečerný film Rukojemník (slovenská premiéra január 2015).

Jméno Pišťánek je pro mě neznámé, nicméně o románech Rivers of Babylon jsem něco kdysi zaslechl. Díky za připomenutí - i když v tak nešťastné souvislosti. Zatím si je řadím do širšího okruhu knih, co mám poznačeny k přečtení.
Film Muzika šel před pár lety i v ČT - fakt bomba, jeden z nejlepších polistopadových CZ/SK filmů. Ale podruhý vidět ho nemusím, dostal jsem z něho docela velkou depku, dokonce větší, než z filmu Občanský průkaz. No jo, jsem holt pamětník kvalifikačních přehrávek muzikantů, kapelnických zkoušek a podobných chuťovek.
Fakt, hodně působivý, až mrazivně depresivní film!

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru