Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vánoční dárky DoDo (Dodělej doma)

Koupil jsem synátorovi k PC sluchátka pod stromeček. Jelikož je to ještě svišť bez citu k věcem, nechtěl jsem kupovat nic extra drahýho. V Globusu jsem natrefil na nějakej noname model za dvě kila. Říkám si, na to, aby to rozšaloval, tak dobrý. Celý modrý, vcelku pěkný.
Až při vybalování z blistru jsem si přečetl ty skvělý nápisy na vbaleným kartonu. Zaujal mě především popisek "Vysoká kvalita". Jakmile je na výrobku takovej nápis, je jasný, že výrobce má měřítko na kvalitu hodně krátký, protože slušnej výrobce kvalitu dodává, nepíše o ní.
No a jak to hrálo? Kvalita zvuku odpovídá ceně, poslouchat se to dá, na HiFi to není, ale jak to opravdu hrálo? Hrálo to MONO a relativně potichu. Napřed jsem si myslel, že problém bude v přívodním kabelu (typ Jack - Jack), po proměření byl zkrat mezi pravým a levým kanálem, po otevření regulátoru hlasitosti (kterej měl kolečko zabořený hluboko mezi plasty, takže to šlo ovládat akorát nehtem) jsem našel zkrat na pinech potenciometru. Říkám hurá, to bylo rychlý a jednoduchý.
Prdlačku, furt to bylo mono. Zkusím jinej kabel jack - jack, furt mono. Otevřu mušli s přívodním konektorem a čučím jak bagr na tvrdou hlinu - obě sluchátka zapojena na jeden kanál. Od konektoru dva dráty k měniči, od měniče další dva do druhé mušle. Pin na samici jacka ani netknutej cínem. Přepájeno, hurá, hraje stereo!
Ale furt potichu. Nakonec jsem musel vyřadit i ten potenciometr v ovladači hlasitosti na kabelu.

Pointa? Nečekal jsem žádný zázraky, ale že to nefunguje už z výroby, tak to jsem nečekal. Čekal bych něco takovýho na tržnici (nebo vienamským obchodě), ale ne v Globusu. Ale tam už taky prodávají kdejakej drek.
Mohl jsem to reklamovat, ale projel bych za benzín tolik, co je cena sluchátek. Navíc jsem nějak zapomněl uložit účtenku, takže je asi v trapu. Pokud bych nebyl z elektrooboru, asi bych to mohl mrsknout do koša.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zapoměl jsem na zlatý hřeb . Mamině jsem koupil espresso bo (stávající již funí jak lokomotiva)- htt…
tuta 28.12.2014 06:02
tuta
S tím smradem máš recht. Asi před půlrokem jsem v rachotě nafasoval novou varnou konvici. Pánové a d…
mif 28.12.2014 09:19
mif
Povolit,to se povolí kdeco. Nebo bude v návodu miniaturním písmem napsaný, že je to určené jen pro u…
Dale Cooper 28.12.2014 11:32
Dale Cooper
Nerez mame doma, ale ma jednu nevyhodu. Je STRASNE HLUCNA, asi jako stryc Pepin. Kdyz v kuchyni vari…
bahno 02.01.2015 21:39
bahno
Tohle nesmrdí ani nedělá kravál :-) Jen se to teda nevypne samo... [1300119421.7279-b3119fb06290ed1…
Dale Cooper 02.01.2015 21:48
Dale Cooper
Jen se to teda nevypne samo... a pokud to někdo nevypne, pak to začne smrdět a možná i dělat kravál…
Niko Bellic 02.01.2015 22:26
Niko Bellic
Tohle jsem si dovezl ze země, kde včera znamená předevčírem. Nezničitelná věc, když se to zapomělo v…
karel 02.01.2015 22:29
karel
:-D poslední
Niko Bellic 02.01.2015 22:32
Niko Bellic

Zapoměl jsem na zlatý hřeb .
Mamině jsem koupil espresso bo (stávající již funí jak lokomotiva)-
http://www.catlercz.cz/espresso-catler/espresso-catler-es-4011
A káva je nepříjemně cítit po plastu, který je v držáku filtru.(Tam kam se sype to kafe-páka)
Různorodá očista zatím zabrala tak napůl.Takže se čeká,až to vysmrádne,aby se mohla dělat káva.Dal jsem dotaz na patřičné forum a distributorovi pro č.r.zatím bez odezvy.
A letos jsem nedostal žádné trusy,ani fusky,takže fakt divný vánoce.......

S tím smradem máš recht. Asi před půlrokem jsem v rachotě nafasoval novou varnou konvici. Pánové a dámy, to byl puch jak z nohy! Vyvařoval jsem to, mučil kyselinou citronovou a octem, nechal otevřené týden v průvanu. Trochu to vyčuchlo, ale smrdí furt. Jak si, dopytle, může někdo dovolit vyrobit takovou smrdutou věc, která je přímo určena na úpravu člověčí potravy (nebo jak bych to napsal)? Sakra, co na to hygiena? Vždyť to musel někdo povolit, ne?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru