Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Shánění zboží.

Jojo, znám. Sháněl jsem kdysi (no, zase tak dávno to nebylo, tři roky nazpět) redukci z pětikolíku na cinch... Když jsem se na kýžené zeptal v Datartu, tak na mě prodavač koukal, jako kdybych si řekl o dávku heroinu. Electroworld - to samé. Na netu to k nalezení bylo, za pár korun a s poštovným kilo.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že ač jsem na podobné docela levý, že jsem na gramofonu (Tesla NC500) kabel s pětikolíkem odstranil a napájel tam kabel s cinchema. A bylo.
Stejné jsem si myslel, že to bude se žárovkami do filmového projektoru; tyto slouží k prosvětlení zvukové stopy na fotonku, čímž je snímán z filmu zvuk. Primitivní žárovka (4V, 0,75A, akorát má spešl patici a přesně umístěné vlákénko). Postupně jsem zjistil, že to už nikdo nevyrábí a k sehnání to je mnohdy za hříšné peníze (třeba 15 GBP za jednu). Nakonec jsem je našel na US e-shopu za 3 USD kus. Paráda, řekl jsem si. Naklikal jsem jich do košíku deset, vybral domovinu jako destinaci a ouha - poštovné 66 USD. Naštěstí do USA na léto jela bráchova kolegyně, tak to objednala ona tam, nechala si to poslat tam (poštovné po USA bylo 8 USD) a pak to přivezla na podzim sem. Ty žárovky co přivezla jsou dle designu krabiček tak ze sedmdesátých - osmdesátých let, nové. Zřejmě nějaké skladové zbytky :-) S deseti kusy (plus tři, v projektorech) to dožiju, ony vydrží dlouho.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat