Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Na nárdaží ne. Ale cesta autem Ostrava -> Karviná mi trvala cca hodinu, po cestě jsem potkal asi pět…
MaSo 02.12.2014 10:22
MaSo
No, my bysme měli jet odpoledne do Teplic, nějakých dvacet kilometrů. Manželka je tak vydřená, že as…
Zarniwúp 02.12.2014 10:25
Zarniwúp
Odpoledne už bude dobře... teplota půjde maličko nahoru, ale co HLAVNĚ silničáři by měli nasolit. Na…
jvdc 02.12.2014 10:32
jvdc
Jsem včera četl vyjádření nějakého silničáře, že ta sůl je na led neúčinná, že jim to za posypem zas…
Niko Bellic 02.12.2014 10:36
Niko Bellic
No, nejdřív se krystalek musí rozpustit nebo alespoň navlhnout, aby začal fungovat. Když tvrdou krus…
JR_Ewing 02.12.2014 10:52
JR_Ewing
Já nevím kde bydlíš, ale třeba u nás fakt nepadaly krystaly ledu. Normálně chcalo a ta voda mrzla až…
Redsnake 02.12.2014 10:53
Redsnake
No, tím myslím solení zamrzlé silnice, ne podsolování namrzající.
JR_Ewing 02.12.2014 11:00
JR_Ewing
Ale solení namrzlé silnice normálně funguje. Při -2°C posolená námraza musí rozmrznout - přece nikde…
Zarniwúp 02.12.2014 11:04
Zarniwúp
Našel jsem, jak to přesně formulovali. :-) http://zpravy.idnes.cz/naledi-v-cesku-0f2-/domaci.aspx?c=…
Niko Bellic 02.12.2014 12:20
Niko Bellic
Sůl ale nefunguje, déšť ji spláchne a prakticky ihned za vozidly nám vozovka opět namrzá To tam fak…
jvdc 02.12.2014 12:23
jvdc
Fakt chvílama chcalo. Šel jsem s deštníkem a za 15min mi na něm vyrostl ještě jeden - ledový
mismas 03.12.2014 07:19
mismas
To jsi se teda pronesl :-) poslední
jvdc 03.12.2014 07:41
jvdc

No, my bysme měli jet odpoledne do Teplic, nějakých dvacet kilometrů. Manželka je tak vydřená, že asi nepojedem nikam...
edit: Něco podobného jsem zažil v 95' v Praze. Ráno jsem zamířil k autu, že pojedu do práce. Těch asi třicet metrů po namrzlých kočičích hlavách jsem šel deset minut, pak jsem nějakou dobu protáčel kola na místě... Kolemjdoucí mi nakonec cestu rozmluvili, že prý ať se na to vykálím, že za rohem už jsou dvě auta v sobě. Byla.

Ale solení namrzlé silnice normálně funguje. Při -2°C posolená námraza musí rozmrznout - přece nikde nebyl tlustý led... Jestli jim to nezabírá (podle silničáře od Nika), tak buď nesolili, nebo solili placebem...
edit: Nesolení jim nevyčítám, prostě opět začala zima, ale ať neplkaj, že jim ta sůl nezabírá...

Našel jsem, jak to přesně formulovali. :-)
http://zpravy.idnes.cz/naledi-v-cesku-0f2-/domaci.aspx?c=A141201_161645_domaci_hv

Silničáři jsou v terénu, sůl nefunguje

Silničáři mají v terénu všechnu techniku, přesto se nedaří zabránit haváriím a následným kolonám. Hlásí to alespoň ze Zlínského kraje.

„Od noci jezdí komplet všechno. Sůl ale nefunguje, déšť ji spláchne a prakticky ihned za vozidly nám vozovka opět namrzá,“ cituje ČTK dispečera Správy a údržby silnic Kroměřížska Davida Zabloudila.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru