Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vaše oblíbené filmové/seriálové postavy

Jaké jsou vaše oblíbené postavy?

Hlavní hrdina:
Jack Sparrow (Piráti z Karibiku) - tragikomik, který vždy pobaví
Doktor (Doctor Who) - inteligentní typ se zajímavým smyslem pro humor

Záporák:
Plačící anděl (Doctor who) - záporák, který dodal seriálu tu správnou hororovou atmosféru. Mrkni a zemřeš :D
Darth Vader (Star Wars) - mám rád kyborgy

Neutrální postava:
Severus Snape (Harry Potter) - takový inteligentní nedobrák, ty mám rád :)

Předmět Autor Datum
Snape je výsostně kladná postava (ač se to pozná až ve finále). Přečti si ságu. Za mě klaďák: Flash…
mif 28.10.2014 20:33
mif
Přečti si ságu. No to snáď vážne nie je nutné.:)
blue5 28.10.2014 21:29
blue5
Je. Knížky jsou k pořádnému pochopení příběhu bezpodmínečně nutné. Je toho tak na dva měsíce skvěléh…
mif 28.10.2014 21:33
mif
Je toho tak na dva měsíce skvělého odreagování. Stále sa bavíme o sérii HP?
blue5 28.10.2014 21:42
blue5
Ano. První dva kousky jsou mírně infantilní, pokračujeme přes dobrodružný žánr (3-5) až k autentické…
mif 28.10.2014 21:48
mif
jsou mírně To je dosť mierne povedané.:) Nedávno som zas rozčítal jednotku a je to strašlivá sračka…
blue5 28.10.2014 23:27
blue5
Přiznám se bez mučení, že jsem to po tobě nečetl. Nejde. Ty už nejsi ani grafoman, ale spíš gramofon…
mif 28.10.2014 23:34
mif
Neviem, čo ti na to povedať, ak máš problém čítať dlhé príspevky (viackrát som si všimol, že máš), t… poslední
blue5 24.12.2014 11:05
blue5
Záporáka si ešte rozmyslím... Vlk!
blue5 24.12.2014 11:04
blue5
mif: já několikrát četl a mám dojem, že kdyby nemiloval Lily, tak by byl smrtijedem až do konce. Je…
Mnauik 28.10.2014 21:46
Mnauik
Taky bych to napsal jinak ]:).
mif 28.10.2014 21:48
mif
http://debaty.net/debates/1100-jaka-je-vase-nejoblibenejsi-literarni-filmova-postava
Moas 28.10.2014 20:41
Moas
Já jsem to tehdy zaměřoval spíš na knížky (jako správný magor knihomol :-)). Nech dred žít.
mif 28.10.2014 20:44
mif
Jistě, ale k některým filmům není ofiko literální tvorba :)
Mnauik 28.10.2014 21:48
Mnauik
http://debaty.net/debates/1100-jaka-je-vase-nejoblibenejsi-literarni-filmova-postava#r14439 Doktor…
IQ37 28.10.2014 21:08
IQ37
Tyhle retro příběhy zbožňuju, ale doktora co postavu jsem si nikdy neoblíbil. Spíš jeho spolucestují…
mif 28.10.2014 21:16
mif
Klaďák: Jidáš Iškariotský podle Arnolda Jidáše Rimmera. Záporák: Caligula - Caligula (Malcolm McDowe…
Zarniwúp 28.10.2014 21:22
Zarniwúp
Agent Jerry Cotton. Kam se hrabe nějaký Bond a podobní :-)
Dale Cooper 28.10.2014 21:39
Dale Cooper
Mno, ne že bych chtěl někomu hudlat anální otvor ]:), ale - klaďák: Dale Cooper, plusminusák: Consta…
mif 28.10.2014 21:58
mif
DC je klaďák, že to snad kladnější být nemůže :-) Ještě taky pomocník šerifa Hawk. Constantine? Přib…
Dale Cooper 28.10.2014 22:01
Dale Cooper
http://www.csfd.cz/film/118298-constantine/
mif 28.10.2014 22:09
mif
Charlie sheen, Doctor house, Terminator, Rowan Atkinson
kingdomcome1 28.10.2014 23:51
kingdomcome1
Kladak: Captain America Zaporak: Ultron Stred: 11. Doctor Who
Eryo 30.10.2014 07:27
Eryo
Lord Edmund "Černá zmije" a hoši z Trpaslíka (Red Dwarf).
Nuty 30.10.2014 08:30
Nuty
Kladní: Doktor (Who) je jasnej. Nejvíc se mi líbil první (z těch nových dílů), ale ani s ostatníma n…
Mayhem 30.10.2014 19:09
Mayhem
Doctor Who má do klaďase hodně daleko (vyvraždil v časové válce půlku vesmíru). Ještě mě co klaďas n…
mif 30.10.2014 19:23
mif
Už nějakou dobu seriály a filmy nesleduji. Jako mlaďas jsem měl rád kanadského jízdního policajta v…
manas 31.10.2014 20:58
manas

jsou mírně

To je dosť mierne povedané.:) Nedávno som zas rozčítal jednotku a je to strašlivá sračka, ťažko uveriť, že z tohto vznikol taký kult. Nenápadne sa kvalita postupne zlepšuje a znovu by som bol schopný dočítať asi iba posledný diel, ktorý je fakt dobrý (a je to zaroveň jediná kniha zo serie, ktorú nevlastním, nenasralo by ťa to?). V niektorých momentoch som naozaj čučal a nechápal, ako jej to môže do seba tak pekne zapadať, pretože predstava, že mala všetko rozplánované už pri písaní jednotky je veľmi "optimistická". Konkrétne Snape je asi najlepšie vymyslená postava v celej sérii, ale to už je dosti subjektívny názor, IMHO si vzťah k postavám vytvárame podľa nášho vlastného života (aký sme, čo sme prežili) a teda "odporúčať" najlepšie postavy ostatným je už z princípu úplná blbosť.
Ale za posledné (asi) tri stránky by si zaslúžila pomalú smrť, o tom žiadna. Pateticky všeobecne retardovane optimistická nálada a viera v nádhernú bezproblémovú budúcnosť bez pohlavne prenosných chorob by sa dala krájať a ľudom ako ja môže spôsobiť až fyzickú bolesť (možno si J.K. na konci spomenula, že stále píše knižku pre deti a chcela niečim prekryť tie haldy mŕtvol, netuším).
A Dumbledorov citát "Neľutuj mŕtvych, ľutuj živých bla bla bla" patrí k tým, ktoré stoja za zapísanie!

BTW pre autora tejto debaty, podobná debata tu už bola a oplatí sa pozrieť - je plná zaujímavých odkazov, stačí použiť hladanie. Konkrétne ja stále trvám na Cloudovi. Podľa tvojho delenia kladas-zaporak-neutral, je typickou maximálne kladnou postavou (ako inak označiť hrdinu, ktorý po vyriešení osobných tráum z toho ako nedobre v minulosti zachránil svet, opäť zachráni celý svet). Zaujímavou "neutrálnou" postavou je Roderick Shoehardt (niekedy pôsobí ako ten správny chlapík zo siedmych statočných a niekedy ako úplný zmrd - ako každý). Záporáka si ešte rozmyslím...

Kladní:
Doktor (Who) je jasnej. Nejvíc se mi líbil první (z těch nových dílů), ale ani s ostatníma nemám problém.
Doktor House měl občas supr kecy, takže za mě ano.
Doktor Zelenka (Stargate Atlantis) - v originále jsou ty jeho hlášky česky k nezaplacení. :-D

Neutrální:
Alan Harper (Dva a půl chlapa)
Rose (Dva a půl chlapa)
Wilfred (Wilfred US)
Nikola Tesla (Svatyně)
Arnold Rimmer (Červený trpaslík)
Jirka (Okresní přebor)

Hra o Trůny:
Sandor Clegane; Hodor; Podrick Payne

Závěr:
Kladné mám rád očividně jenom doktory. :D
Jasné záporáky moc rád nemám, celkové nemám moc rád předvídatelné postavy a to záporáci dost často jsou. Rád mám spíš úsměvné postavy, které člověka pobaví, takže podle toho to taky vypadá. :-D Hodor.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru