Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Preco nemame radi USA?

Odznelo tu par postrehov, s ktorymi suhlasim. ANo od chudoby mame daleko a predsa kopec ludi furt remca, ze sa maju zle. Nadavaju an politikov a spominaju na zlaty komunizmus. Nerozumiem tomu ako mozu mat taku kratku pamat a nepamataju si dlhe rady v obchodoch, podpultovy tovar, tazke technicke zaostavanie za zapadom, nemoznost cestovat, prejavit svoj nazor verejne apod. Preco tak rychlo zabudaju?
Takisto sa radi vezu na popularnej celosvetovej vlne, ze za vsetko moze zle USA. USA je synonymom blahobytu, nenazranosti, bohatstva, proste toho, co nemame. A preto zavidime a (pritom nie je velmi co, ja by som tam zit nechcel) a za vsetko zle na svete vinime ich.
Toto by som este aj chapal, ma to logicke vysvetlenie, co nechapem je, ale ze mame tak v oblube tych Rusov, ktori nam preukazatelne ublizili...a nielen nam, sak ked sa pozriem do minulosti, kde boli Rusi tam bolo a je zle. AKo moze niekto obracat svoj pohlad na maticku Rus a dufat, ze nam to nieco dobre prinesie?
Ci zatoze Rusi maju plyn a ropu tak budu nasi kamosi?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat