Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak jsem si kousek z toho odkazu pustil, pak jsem to utnul. Pokud to někdo sledoval celé - mohl by p…
Yarda 04.10.2014 19:21
Yarda
Chce to především práci pro nevzdělané cigany, nastavit jiným způsobem systém sociálních dávek, na k…
šamponek 04.10.2014 19:24
šamponek
Ale JAK bys to chtěl změnit? To je, oč tu běží. A jak by se na tom podíleli samotní Cikáni?
Yarda 04.10.2014 19:53
Yarda
Zavést pracovní povinnost, samozřejmě stát by musel vytvořit 200.000 pracovních míst pro cigany a ti…
šamponek 04.10.2014 20:33
šamponek
Bohužel jsme na tom tak skvěle, že výše mezd a soc. dávek je srovnatelná. Někdy dokonce soc. dávka p…
Chocholoušek 04.10.2014 20:41
Chocholoušek
Zjevně ano, bo nedávno byli nějací indiáni u nás na náboru na pracovní pozice do výroby a půlka z ni…
Prasak 04.10.2014 20:47
Prasak
A víš proč, jednoduše, na dávkách máš 8900, připočítej si přídavky na děti, každej rok nové dítě a p…
šamponek 04.10.2014 20:53
šamponek
- Existuje nēco co se jmenuje prezervativ. - Tēch 16.000 si Čr nevycucala z prstu, ale jsou to pravē…
CoCoChanel 05.10.2014 11:02
CoCoChanel
Po listopadu 89 se postavení ciganu zhoršilo, za komunistů bylo líp, to ti řekne uplně každý, koho s…
šamponek 05.10.2014 11:19
šamponek
cigani měli víc peněz, než bílí - Vidis a v tomto je prave ten "problém", kde stale dokola delas (d…
CoCoChanel 05.10.2014 19:33
CoCoChanel
Pro vysvětlení : mezi cigany a čechy je podstatný rozdíl, nemůžeš čechy slučovat s námi. Romové se…
šamponek 06.10.2014 11:27
šamponek
Nezbývá, než to respektovat. Tak to v žádným případě. Kdo tady chce žít musí se přizpůsobit žebříčk…
cejna 06.10.2014 11:42
cejna
Naše tradice ale nepředěláš, žijeme tu od 14. století. Rodokmen mojí rodiny sahá do 17. století na M… nový
šamponek 06.10.2014 12:34
šamponek
Ale kdo by měl respektovat co? [http%3A%2F%2Fi.simpalsmedia.com%2Fforum.md%2Fcomments%2F900x900%2F46…
Yarda 06.10.2014 12:01
Yarda
Jo, ty myslíš bordel, kterej udělali romáci v Chanově ? Jenže ty nevíš podstatu věci, proč to tam na…
šamponek 06.10.2014 12:09
šamponek
Tak mi to prozraď. Nebo aspoň naznač. nový
Yarda 06.10.2014 12:18
Yarda
Za tenhle bordel, kterej je vytvořen demonstrativně a přizvaný média z celého světa, aby si to natoč… nový
šamponek 06.10.2014 12:24
šamponek
Pro vysvětlení : mezi cigany a čechy je podstatný rozdíl, nemůžeš čechy slučovat s námi. - V cechac… nový
CoCoChanel 06.10.2014 12:13
CoCoChanel
"to, ze 95% bielej populacie nema rado romsku mensinu je fakt" Zásadně s tebou nesouhlasím, víš kol…
šamponek 06.10.2014 11:48
šamponek
Lebo si olaš a na takých mulatky letia, viz nora mojsejová, money money 3x money [19621355.jpg] nový
kingdomcome1 06.10.2014 12:29
kingdomcome1
Bordel v Chanově je už uklizený, toto je od nás z Bratislavské a věčný prudič Hybeš:x: furt nám rozk… nový
šamponek 06.10.2014 12:57
šamponek
Dajte mu ban prosím, je to špinavý navádzač :-) nový
kingdomcome1 06.10.2014 13:00
kingdomcome1
Naco nanho stale reagujes, jemu ide prave o to, takze ho ignoruj a nebude ta obtazovat. nový
fleg 06.10.2014 13:25
fleg
kingdomcome1, 04.10.2014 23:15 [Upraveno] __________________________________________ " Zdochni uz ty… nový
šamponek 06.10.2014 13:30
šamponek
Presne, nechapu na kteru 3,14ču furt banovat... Kdyby nikdo nereagoval tak uz tady davno nevopruzuje… nový
Roker 06.10.2014 13:47
Roker
kingdomcome1 : Slavná zpovednice.cz si nedávno prošla takovou ostudou, že za toto : " Zdochni uz t… nový
šamponek 06.10.2014 13:53
šamponek
Žádné hádky a nepokoje. Nikdo si dnes již nemyslí, že by česká a romská kultura byly shodné, že by b… nový
šamponek 06.10.2014 19:29
šamponek
Ale tohle nebude trvat podle mého moc dlouho, 99,9% dětí už ví, že cikáni jsou svině a fuj, takže je… nový
GTS 06.10.2014 19:34
GTS
" 99,9% dětí už ví, že cikáni jsou svině a fuj, " Někdo ty děti té nenávisti musí učit, my Romové t… nový
šamponek 06.10.2014 19:41
šamponek
Učíte si je tak sami, svým vykurveným chováním, já bych je v tom jen podporoval. nový
GTS 06.10.2014 19:43
GTS
Většina rodičů nemůže dětem, které nezvládají školu, pomáhat, protože učivo sami neznají. Sami často… nový
šamponek 06.10.2014 19:50
šamponek
Hm, to je ale smůla, protože když se nepřizpůsobí, nemají tu co dělat. nový
GTS 06.10.2014 20:22
GTS
Po roce 93, kdy Romové, oficiálně přestali být obyvatelstvem cigánského původu, které je nutno co ne… nový
šamponek 06.10.2014 20:49
šamponek
Nechceš přestat prudit a kopírovat sem úryvky cizích článků z netu? Nemáš svoje vlastní názory nebo… nový
cejna 06.10.2014 21:17
cejna
kada san andre google nadavkeres - toto si do google nedáš nový
šamponek 06.10.2014 21:26
šamponek
Ale neodpověděls na otázku. Klasika... nový
cejna 06.10.2014 21:29
cejna
Jen štěká do tmy, konstruktivní diskuze není jeho cílem. nový
Prasak 06.10.2014 23:20
Prasak
Samponek - Zde je CZ/SK debata tak se prosímtē vyjadruj tímto jazykem. Dekuji/eme poslední
CoCoChanel 06.10.2014 23:43
CoCoChanel

Tak jsem si kousek z toho odkazu pustil, pak jsem to utnul. Pokud to někdo sledoval celé - mohl by pár větami napsat, wo co go?
A pro Šamponka: Máš nějaký použitelný návrh, jak by se to dalo řešit?
Romský problém IMHO přestane existovat, až půjdu k lékaři, uvidím, že lékař je Cikán a mně to nepřijde divné.

Zjevně ano, bo nedávno byli nějací indiáni u nás na náboru na pracovní pozice do výroby a půlka z nich odešla se slovy, že za takový prachy dělat nebudou.
Dokud budu dávky vyšší, než cena práce, tak nikdy makat nebudou.

- Existuje nēco co se jmenuje prezervativ.
- Tēch 16.000 si Čr nevycucala z prstu, ale jsou to pravē ti pracující, co platí x% z platu právē na ty zminované dávky. (Obecnē co jsi napsal, by slo nazvat NA CO MAKAT KDYZ NA MĒ MAKÁ DRUHY, coz se dá pochopit, nēkteré jiz nebaví)
- Hlavní problém romské komunity, nejen v Čr je integrace a edukace.

- U té integrace, jde o to, ze se rómové "necítí a ani nechovají jako Česi", coz vytvárí autobariéru.
- U té edukace, kde bohuzel nēkteré dēti pochází z rodin, kde byly privedeny na svēt jen kvuli tēm zminovanym sociálním dávkám, coz ma opravdu zdrcující dopad na jejich budoucí zivot.

Pár rómu jsem znal , ríkaly "jsem Čech romského puvodu" nikdy s nima problém nebyl tak jak s jejich dētmy (normálni lidi co se začali chovat normálnē a integrovali Čr) o proti komunitē co dokola tvrdí "já jsem cikgán a ty bílej čech......" Kde jde bohuzel o opak.

Po listopadu 89 se postavení ciganu zhoršilo, za komunistů bylo líp, to ti řekne uplně každý, koho se zeptáš. Tehdy museli všichni pracovat, nebyl rozdíl, jestli je bílej, nebo černej, všichni měli stejný peníze, cigani měli víc peněz, než bílí, protože dělali těžkou práci, za kterou dostali zaplaceno, jenže co se rozpadl průmysl, nevzdělaní cigani přišli o práci a propadli na sociální dno. Tak je to.

cigani měli víc peněz, než bílí

- Vidis a v tomto je prave ten "problém", kde stale dokola delas (delate) stale ten rozdil mezi cechy (tebou zvané bili) a vamy a pak se divite ze jste brani tak jak jste brani viz. integrace .....

- Osobne jsem nikde neuvedl ani nenapsal vy cerni, ale jestli by me nekdo nebral jako rovnopravného a nazval by me BILIM u sebe doma, tak by ho urcite nezamestnal.....

Pro vysvětlení : mezi cigany a čechy je podstatný rozdíl, nemůžeš čechy slučovat s námi.

Romové se od Čechů v mnoha ohledech liší, ať už je to životní styl, hodnotový žebříček nebo IQ měřené testy inteligence. To, co je důležité pro Čechy, není důležité pro Romy a naopak. Nezbývá, než to respektovat.:-)

Nezbývá, než to respektovat.

Tak to v žádným případě. Kdo tady chce žít musí se přizpůsobit žebříčkům hodnot většiny. Né, že většina bude tolerovat výstřelky menšiny, natož se jim přizpůsobovat. Takže dokud nebudete vy respektovat naše hodnoty, tak se nezmění nic.

Ale kdo by měl respektovat co?
[http%3A%2F%2Fi.simpalsmedia.com%2Fforum.md%2Fcomments%2F900x900%2F46f7bede6b66444bb397017f47994b79.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fpoint.md%2Fru%2Fnovosti%2Fv-mire%2Fnischeta-vinuzhdaet-zhitelej-ruminii-uezzhatj-iz-strani-brosaya-detej-1&h=600&w=555&tbnid=OHuTolHK_ywEPM%3A&zoom=1&docid=CmuEvFDbkGJPbM&ei=AGcyVM2pEcn4yQPt44CYDQ&tbm=isch&ved=0CC0QMygNMA0&iact=rc&uact=3&dur=1509&page=1&start=0&ndsp=20]
Tohle bychom měli respektovat?
IMHO pokud se cikáni přizpůsobí, tak pro nejbližší okolí to už nejsou cikániza$raní. ale třeba rodina Červeňákova nebo pan Deméter.
BTW: Když se zastáváš cikánů - co kdybys vzal lopatu a šel ten bordel po těch nepřizpůsobivých trochu uklidit?

Za tenhle bordel, kterej je vytvořen demonstrativně a přizvaný média z celého světa, aby si to natočili je zodpovědná radnice města Most, která leta letoucí není schopná zajistit na sídlišti Chanov pravidelný odvoz komunálního odpadu, jenže plán radnice jim jaksi nevyšel, obrátilo se to proti nim, jako vždy.

Pro vysvětlení : mezi cigany a čechy je podstatný rozdíl, nemůžeš čechy slučovat s námi.

- V cechach jsem nebyl jiz radku let, ale ted chapu ze se tam deje co se deje.
- Kdyz si myslite ze jste neco vic, tak se podle toho chovejte nebo bezte jinam kdyz se tak od cechu lisite.
- Toto jsou klasické rasisticke nazory, o tom, jak jedna rasa je lepsi jako druha, respekt Ceske republiky si nezaslouzite.

Pro vysvětlení : mezi cigany a čechy je podstatný rozdíl, nemůžeš čechy slučovat s námi.

- Alalala, toto uz je moc, beru te jako jedince, protoze ted tady sebou potapis vsechny romy, kteri doufam nemaji stejny nazor jako ty.
- Za tady toto co jsi napsal bych te nejradeji poslal do ....., ale na tvoji uroven trilobita teda nespadnu.....

Nezbývá, než to respektovat.

- Kdyz se ti neco neibi tak tahni treba do Kanady, nebo Anglie ( Kde o vas také nemaji zajem, ted rozumim proc, kdyz nerespektujete ostatni, tak se nediv, ze ostatni nerespektuji vas)
- Chcete se chovat jako rozdilni, tak vas taky lidi berou jako rozdilnou skupinu !!!!

PS: Odeme uz reakci v tomto vlakne necekej, ze se nestidis !!!!!

"to, ze 95% bielej populacie nema rado romsku mensinu je fakt"

Zásadně s tebou nesouhlasím, víš kolik bílých holek ve škole má o mě zájem ? A posílá mi vzkazy a chce se se mnou m*dat ?

S některými sem něco měl, jenže já nemám zájem o ně, protože sem spíš na chlapce:-D

:-D

kingdomcome1, 04.10.2014 23:15 [Upraveno]
__________________________________________
" Zdochni uz ty ciganska spina vsetkych vas smradov by mali nalozit na vagony a dokoncit to za hitlera. Som rasista a nemal by som problem ani malym upachtenym cigancatam strelit gulu medzi oci. :) ale nechat sa zabasnut to mi zato nestojí "
_______________________________________________________________________________________

Jen ať si rýpne, když se bude cítit lépe :-D

kingdomcome1 :

Slavná zpovednice.cz si nedávno prošla takovou ostudou, že za toto :

" Zdochni uz ty ciganska spina vsetkych vas smradov by mali nalozit na vagony a dokoncit to za hitlera. Som rasista a nemal by som problem ani malym upachtenym cigancatam strelit gulu medzi oci. :) ale nechat sa zabasnut to mi zato nestojí "
_______________________________________________________________________________

by si měl do minuty vymazaný profil, ban na mail a ip na 100 dnů:!:

Žádné hádky a nepokoje. Nikdo si dnes již nemyslí, že by česká a romská kultura byly shodné, že by bílí Češi a Romové mohli žít naprosto shodným způsobem života, měli stejné hodnoty a stejné modely chování. Rozdíly mezi oběma etniky jsou v mnoha případech výrazné a přirozené. Odpovídají různým historickým a kulturním kořenům, různému biologickému a možná i psychickému vybavení. Obě kultury se přesto navzájem ovlivňují a často dostávají do konfliktu. Zatím o klidném multikulturním soužití nemáme příliš jasnou představu, možná také proto, že věcných diskusí o vzájemných odlišnostech se ve společnosti vede poskrovnu. Málo se známe, a tak se ani nemůžeme navzájem respektovat.

Ale tohle nebude trvat podle mého moc dlouho, 99,9% dětí už ví, že cikáni jsou svině a fuj, takže jestli to nepořeší tahle generace, tak ta příští určitě, vůbec nic nemám proti tý menšině mezi cikánama, a to těm opravdu slušně se chovajícím romům. Ten zbytek bych poslal umrznout na Ural.

Většina rodičů nemůže dětem, které nezvládají školu, pomáhat, protože učivo sami neznají. Sami často absolvovali zvláštní školy a školu jako takovou neměli a nemají rádi, protože pro ně znamenala perzekuci a nutné zlo. Motivace chodit do školy je tak obyčejně v celé rodině velmi nízká. Pokud dítě nechce chodit do školy a všemožně se jí vyhýbá, rodiče je nenutí, pokud nejsou pod tlakem sociální péče nebo soudu. Absencí ve škole z pohledu Romů : stejně dítě nepřijde o nic podstatného, protože vše, co potřebuje k životu, se naučí ve své rodině

Po roce 93, kdy Romové, oficiálně přestali být obyvatelstvem cigánského původu, které je nutno co nejrychleji začlenit do společnosti, nadále převažoval paternalistický přístup zacházet s nimi jako s nesvéprávným objektem manipulativní péče. Zhoršující se sociální situace s následnou problematizací soužití s majoritou a přibývání otevřeného násilí.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru