Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem "Humor pro inteleguany"

V nedeli davali na CT2 Ceske nebe, tak jsem se zamyslela nad tim jejich humorem, ktery je v podstate miren na lidi, kteri maji nejaky vseobecny prehled a znalosti. Nepripadam si jako uplny nevzdelanec, ale u nekterych tech forku v Ceskem nebi mi taky chvilku trvalo, nez mi to doslo. Jako podobny priklad mi pak pripadaji treba i Opraski sceski historje - ty uz maji sice mirne uchylnou formu, ale taky si myslim, ze to nepochopi kazdy moula, nejake zakladni vzdelani tam potreba je. Minimalne se to dost lisi od fararu Petru Soustalu a podobnych lacinych vtipu pro masy.

Znate jeste neco podobneho typu? Bavi vas takovyhle humor?

Předmět Autor Datum
IMHO by takový měl primárně humor být. Prvoplánový či fekální humor mě zcela míjejí. Inteligentní hu…
Moas 30.09.2014 05:34
Moas
a tak dobře vymyšlený fekál je taky zábavný, nesmí se to jen přehánět. :-)
touchwood 01.10.2014 08:23
touchwood
Souhlas watch :-D
Niko Bellic 01.10.2014 09:56
Niko Bellic
No jo, Cimrmani. Zajímalo by mě, co z toho je prací Smoljaka a co Svěráka, když už to píšou spolu. K…
Zarniwúp 01.10.2014 23:03
Zarniwúp
Mimochodem, doporučuji klasiku, PPP Š+G Problém: Jízdní řád ...."Hlavně musíš dávat pozor na zavaz…
Zarniwúp 02.10.2014 01:09
Zarniwúp
Nevím, z jakého soudku je Monty Python, ale právě tihle sokolíci jsou moje krevní skupina (včetně Te…
mif 02.10.2014 01:25
mif
Montyovci su taka chutovka, naozaj ten humor nie je pre kazdeho. Nicmenej ja sa na nom kralovsky bav…
fleg 02.10.2014 08:16
fleg
To byli rytíři, říkající "Ny" :-D. Taky jsme výraz v partyji používali při každé příležitosti (např.… poslední
mif 02.10.2014 14:12
mif

IMHO by takový měl primárně humor být. Prvoplánový či fekální humor mě zcela míjejí.
Inteligentní humor se dal myslím najít i v prvních Manéžích. V posledních letech mi ale přijde, že už to není ono. Bolkovu starou hlášku "Seveřan zjihnul" jsem pochopil asi až po hodině.
Tenhle humor nám dávkovali i staří herci - pánové Werich, Horníček, Voskovec, Sovák... Škoda, že už nepřidají.

No jo, Cimrmani. Zajímalo by mě, co z toho je prací Smoljaka a co Svěráka, když už to píšou spolu. Když to porovnám třeba s dvojicí Š+G - G byl zdrojem té poezie v humoru, Š přímočarosti. Jak to asi je tady - jestli ten "víceúrovňový" humor je od Smoljaka (např. přednáška o filozofii) a ten "prvoplánovější" (např. instalace živého obrazu banky Slavie) + lepení do souvislostí od Svěráka (jak si tedy myslím já). Stojí za to podívat se třeba na Hymnu, tu snad dělal Smoljak sám. Je to prostě jiné.

Podobného typu tedy nevím, ale třeba zrovna Black Adder vyžaduje pro pochopení některých vtipů a koneckonců i zápletek aspoň povšechnou znalost historie Albionu...
Občas se to mihne i v Simpsonech, i když jim stačí na díl i parafráze nějakého známého filmu.

Mimochodem, doporučuji klasiku, PPP Š+G

Problém: Jízdní řád

...."Hlavně musíš dávat pozor na zavazadla."
"Proč bych měl někomu dávat pozor na zavazadla?"
"To já nevím, proč se kufry kradou, já to nedělám. Když si na ně nebudeš dávat pozor, tak o ně příjdeš."
"Proč bych o ně měl přijít, když žádný nemám?"
"To jedeš do Kolína jen tak? To si s sebou nevemeš ani pyžamo a kartáček na zuby?"
"Ty si myslíš, že sem blázen, kterej přijede do Kolína, tam se převlíkne do pyžama a u první pumpy si začne čistit zuby?"
"No to ne, ale snad tam jedeš na dýl..."
"Já jedu do Kolína? To ty mě cpeš do vlaku v 17:58..."
"V 17:53"
"No ten mi naštěstí ujel."
"Hele víš co Slávku, já to ruším, já ten problém jízdních řádů vyřazuju, to je stejně tvůj problém, to si sem vůbec neměl dávat...."
"Si to vyřeším sám, no..."
...
"A moje ruka šmátralka už hledá a vytahuje další problém....... kanalizace."
"No, kanalizace, to jsme si polepšili, to je problém, kanalizace...."
...

Citace z hlavy, mohou tam být odchylky. Ale jen drobný, blbosti si pamatuju. :-)

Nevím, z jakého soudku je Monty Python, ale právě tihle sokolíci jsou moje krevní skupina (včetně Terryho filmů, u kterých se dá i slzet /býti dojat/). Při nich vždy mlátím lebkou o stůl :-). Pokud "prasečí" humor, tak Urban a Hrdý.

Montyovci su taka chutovka, naozaj ten humor nie je pre kazdeho.
Nicmenej ja sa na nom kralovsky bavim.
Ale teraz som sa zamyslel co je smiesne napriklad na jednodohych bezrukych rytieroch co skacu a kricia pritom Ni ni ni ni. Asi nic. A prave tymto sme sa bavili na intraku, ze sme skakali na jednej nohe narazajuc do seba a kriciac ni ni ni ni a velmi nas to bavilo.
Ako hovorim je to chutovka, ja to nazyvam totalny humor lebo si robia srandu zo vsetkeho a nic im nie je svate (nakoniec preco aj, humor nema hranice).

To byli rytíři, říkající "Ny" :-D. Taky jsme výraz v partyji používali při každé příležitosti (např. "moc mě neser, nebo ti řeknu Ny!")... Ten osekaný byl Černý rytíř (jen povrchové zranění!). A pravda, pythoní humor je skutečně bez hranic...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru