Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Problém s Internetovým připojením

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně našeho internetu..
Máme 2 počítače se stejným internetem a na jednom z těch dvou počítačích nejde internet, ale na tom druhým jde, prosím o pomoct :) píše nám to " Nejste připojení k síti" zvláštní je že na tom druhém počítači to jde krásně a internet nám šel pořád až do dneška

Předmět Autor Datum
Já bych ty internety zakázal.
karel 15.09.2014 19:42
karel
Vydržal by si bez pc poradni? :-)
kingdomcome1 17.09.2014 11:22
kingdomcome1
A když potřebuješ poradit, tak to dáš do Debatního kroužku? ]:) Já bych to dal do PC poradny. Ale sa…
touchwood 15.09.2014 20:47
touchwood
asi někdo přehazoval kabely. ale tady fak píšeš mimo, poradna je vedle.
lední brtník 15.09.2014 22:50
lední brtník
Je to rozbitý.
Mayhem 16.09.2014 13:12
Mayhem
Na tom druhém PC je něco blbě. Blbé nastavení, třeba.
Dale Cooper 16.09.2014 21:42
Dale Cooper
- Vapadá to na konflik stejnych IP adres. - Bud dej obnovit BAIL, nebo nastavit ručnē, skontrolovat…
CoCoChanel 16.09.2014 23:58
CoCoChanel
Já bych řekl, že pouze přehazujou LAN hadici z jednoho PC do druhého :-) (bez routeru), přičemž mají…
mif 17.09.2014 00:04
mif
Jo, tohle jsem měl taky. Router v režimu bridge a pevnou adresu, kontrolu na MAC. Tu IP v jednom kus… poslední
Dale Cooper 17.09.2014 18:23
Dale Cooper

- Vapadá to na konflik stejnych IP adres.
- Bud dej obnovit BAIL, nebo nastavit ručnē, skontrolovat funkci DHCP.
- Nebo pres CMD príkazem ipconfig / release nebo ipconfig /renew poprípadē zkusit /flusdns

Já bych řekl, že pouze přehazujou LAN hadici z jednoho PC do druhého :-) (bez routeru), přičemž mají dynamickou WAN. Pak samozřejmě nepasuje MAC adresa. Nevím jak u vás, ale v "mojem" městysu si ji hlídají všichni provideři. Jestli mají i router (ó hrůzo :-D), zřejmě bude vadný kabel k druhému počítadlu (pes, mýval, morče,...).

Jo, tohle jsem měl taky. Router v režimu bridge a pevnou adresu, kontrolu na MAC. Tu IP v jednom kuse někdo kradl a když jsem chtěl další PC, musel jsem těm mlamojům volat, aby to udělali. Pak teda přišel technik (sotva ochmýřený jinoch) a nastavil to normálně, DHCP na routeru a tak. Ale stejně stáli za houby a jsem rád, že jsem je nakopal v řiť. Je to už dlouho, tak jim nebudu dělat reklamu, třeba už fungujou jinak.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru