Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hádanka level 2

Když už se tu zadávaly hádanky, tak jedna starší, pro osvěžení.
Dalo mi fušku tu hádanku najít, někteří z vás si ji budou pamatovat, ostatní se mohou potit.

Ministrant a farář koukají z věže kostela, co stojí na kopci, jak k nim jdou tři lidé. A farář říká ministrantovi: "Vidíte ty lidi, co k nám přicházejí? Všichni tři dohromady jsou staří jako vy a součin jejich stáří je 2450. Dokážete mi říct, kolik každému z nich je?" Na to se ministrant zamyslí a odpoví, že nedokáže. Na to mu farář odpoví: "Dobře, ještě vám pomůžu, nikdo z nich není starší, než náš biskup, víte to teď?" Na to mu ministrant odpoví, že ano.

Otázka: Kolik let je biskupovi?

Řešitelná přesně, žádné od-do atp. Poměrně těžká, nechcete-li napovídat ostatním, tak mi buď můžete posílat do PM, nebo odpověď (nejlépe i se zdůvodněním) postněte a hned smažte (vidím smazané). Hinty dávat nebudu.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Boze kedysi som chodil do matematickej triedy, IQ testy robil v pohode nad 130 a dnes zlyham na take…
fleg 01.09.2014 19:10
fleg
No tak to jsem rovnou smazal, protože to byla nápověda jak barák. :-D No a je to zcela jasné :beer:
Zarniwúp 01.09.2014 19:23
Zarniwúp
No mozno niekomu by to netrklo ani po tom, co som objasnil, kde som sa ja zasprajcoval. Urcite je ve…
fleg 01.09.2014 19:26
fleg
Je jich hodně, hodil jsem to pokusně na svůj FB a většinou lidi kysnou často tam, kde si myslím, že…
oldsoft 01.09.2014 19:36
oldsoft
No ja by som tym ludom zase tak nefandil. Polovica populacie by scipla na tom, zeby si nevedeli rozl…
fleg 01.09.2014 19:42
fleg
Tak tu máš něco na povzbuzení :-D
Chocholoušek 01.09.2014 19:50
Chocholoušek
Vyšlo mi 91. Docela slušné, ne? :-D
IQ37 01.09.2014 19:54
IQ37
Požádej o změnu přezdívky :-)
Niko Bellic 01.09.2014 19:59
Niko Bellic
Ty jsi to už absolvoval? Kolik stojí kolek? Ve skutečnosti mám 141. Ale mohl jsem si vymyslet i lich…
IQ37 01.09.2014 20:30
IQ37
http://iq-test.stylove.com/vyhodnoceni.php?body=29&vek=11 Imho je to prostě moc.
Zarniwúp 01.09.2014 20:38
Zarniwúp
Máš chytré děcko :-D
Chocholoušek 01.09.2014 20:46
Chocholoušek
IQ tam má věk 6. Já jsem zadával rozmezí 41-45 (je mi 43). Můžu za to, že to vypisuje blbosti?
Zarniwúp 01.09.2014 20:49
Zarniwúp
Každoročně dělám pakotesty v Mense (mno, poslední dobou co dva roky). Ty otázky z odkazu jsou fakt t…
mif 01.09.2014 21:03
mif
A k čemu ti to je? Kdybys pakotesty neudělal, tak tě vyhodí? To musí být divný spolek. Skoro jako ně…
Chocholoušek 01.09.2014 23:09
Chocholoušek
Ale o IQ přece nejde. Vezmu to poněkud odjinud. Určitě znáš stavby J. B. Santiniho. Zelená hora, Sed…
Dale Cooper 01.09.2014 23:31
Dale Cooper
Ale o tom přece mluvím. Nějaká hodnota nějaké bezrozměrné veličiny nevypovídá o člověku ani zblo. Kd…
mif 02.09.2014 10:42
mif
Člověka může posuzovat jen jiný člověk, nikoliv on sám sebe. Taky miluješ HR managery a otázky typu…
Chocholoušek 02.09.2014 12:40
Chocholoušek
Managoři jsou super extra blbí tvorové (kdesi jsme se tu o nich už bavili). Dělali si ty ankety sami…
mif 02.09.2014 22:39
mif
Kokoti taky, ale ta arogance... poslední
Chocholoušek 02.09.2014 22:42
Chocholoušek

Boze kedysi som chodil do matematickej triedy, IQ testy robil v pohode nad 130 a dnes zlyham na takejto hadanke. Mozno to bude pocasim. Alebo zdementievam...uz dlhsiu dobu mam pocit, ze som z roka na rok sprostejsi a sprostejsi.
Riesenie som uz konecne pochopil a idem si buchat hlavu o stenu.

No ja by som tym ludom zase tak nefandil.
Polovica populacie by scipla na tom, zeby si nevedeli rozlozit sucin na 3 cisla a spravit z nich moznosti. Pritom je to matika zo ZS. Vacsinaz druhej polovice sa zadrhne tam, kde ja, ze budem rozmyslat kolko ma ministrant rokov a budu chodit v kruhu. Pripadne v tom zacnu hladat chytak ako ja, ze vek dvoch osob musi byt rovnaki, aby sme sa nemohli pomylit pri urcovani veku a pod.
Cize riesenie najde 10-20% ludi, co je ok, takto by to ukazala aj moja oblubena Gaussova krivka. Len ma sere, ze ja som tentoraz na jej nespravnej strane;o).

Každoročně dělám pakotesty v Mense (mno, poslední dobou co dva roky). Ty otázky z odkazu jsou fakt tak pro druháky ]:). Co mě zaráží - že se každý holedbá svým IQ, ale EQ nezmiňuje. Moje přítulkyně má sice jen 138, ale s EQ se může honosit i mezi bohy. Holt, paní doktorka.

Ale o IQ přece nejde.
Vezmu to poněkud odjinud. Určitě znáš stavby J. B. Santiniho. Zelená hora, Sedlec a podobně. Ten pán byl vzdělaný génius. Nebo měl dar od Boha. Nebo obojí.
No a na Slovensku se stavěly chrámy dřevěné, bez hřebíku. Ve filmu "ČSSR - země setkávání" (J. Ployhar, 1970) zazní krásná věta. Stavitel chrámu v Paludze, který vznikl bez kouska kovu. Když však měl stavitel převzít odměnu za stavbu, podepsal se třemi křížky. Neuměl číst, neuměl psát...
V IQ a podobném to opravdu není.

Ale o tom přece mluvím. Nějaká hodnota nějaké bezrozměrné veličiny nevypovídá o člověku ani zblo. Když o sobě někdo řekne, že je chytrý s IQ milion, hned ho označím za imbecila. Chápeš? Člověka může posuzovat jen jiný člověk, nikoliv on sám sebe. Na tom nic nemění fakt, že dokáže řešit logické problémy (definice intelektu?).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru