Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hádanka level 2

No prva odpoved bola nespravna, ale druha uz snad hej. Prezradim tok mojich myslienok, ale mozno spravne nebudu...o).
Podstatna informacia je, ze ministrant riesi vek ludi, my biskupa. On vek biskupa pozna, my nie.
Matematicky mame 5 neznamych a 2 rovnice + 3 nerovnice, co nam na matematicke riesenie nestaci.
Urcit cele cisla v kombinacii 2450 nie je tazke (treba vyseparovat tie spravne delenim bezo zvysku od 1-9). Je ich niekolko a ich problemom je, ze sa v nich opakuju cisla, cize nie je mozne jednoznacne urcit vek osob. Iba v jednej kombinacii sa osoby zamenit nedaju a vek osob je nezamenitelny. Dostaneme pekne stareho ministranta.
Ok vek ludi mame, ale co s informaciou, ktora pomohla ministrantovi? No a tu som sa zamotal, pretoze ja som tu informaciu vobec nepotreboval a on hej. Ak by mal biskup napriklad 50 rokov, tak teoreticky mozn7ch je 6 kombinacii, aj ked je pravda, ze tam si vieme zamenit vek 2 osob (tych deti) a tym padom nevieme urcit, ktore je ako stare. Pri jednej kombinacii nam vyjde rovnaky vek a to by mala byt ta spravna, pretoze tam je to jedno. Ale preco by tym padom nemohol mat biskup 51?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat