Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hudobna skupina + čo počuvate pri hrani alebo pri odpocinku

Na hledání skupin hrající podobný styl používám vynikající encyklopedii AllMusic: http://www.allmusic.com/. Vyhledáš si interpretra, na jeho stránce přepneš na záložku Related a najdeš seznam podobných interpretů ("Similar To"), kdo je ovlivnil ("Influenced by"), jaké mají následovníky ("Followed by") i projekty členů kapely ("Associated with"). Už jsem díky této stránce ulovil hodně neznámejch kapel, který se mě líbily. Pomoct při hledání může i zařazení interpreta do určitých hudebních stylů (Genre/Styles) - stačí kliknout na styl a hned dostaneš haldu skupin hrajících tento styl.
Jinak jsem hudební všežravec, poslouchám téměř vše. Hlavní podmínkou je, aby v tom byla poznat melodie. Vyhýbám se elektronické hudbě, technu, rapu, apod. Vyrostl jsem na klasickém hard rocku (Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Uriah Heep), ale poslechnu i blues (včetně dřevních z 50. let), country & folk (tam zejména naše scéna, včetně trampských klasik), pop (ABBA, první alba Madonny a Michaela Jacksona), rock (Queen, Pink Floyd, Sting, Bruce Springsteen, ...) všemožné odrůdy metalu (Helloween, Therion, The Gathering, Dream Theater, Iron Maiden, Skyclad, ...). Poslouchám buď Radio Beat nebo si tam hodím hudbu dle nálady (někdy klidnou, jindy "divočinu") - to se nedá jednoznačně říct.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat