Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Bylinky použité jako voňavka (šalvěj, levandule, máta apod...)

Přeji pěkný večer všem,
rád bych zde rozvedl debatu o různých bylinkách, které se dají použít jako voňavky do bytů, aut apod... Na zahradě má přítelkyně spoustu bylinek. Dnes jsem se procházel po zahrádce a velice mě zaujala šalvěj (zajímavá vůně), hned jsem si natrhal několik větviček a dal si je do kufru v autě. Krásně to voní,otevřete auto a hned cítíte tu pěknou vůni, daleko lepší než nějaké voňavky do aut. Rád bych se tedy zeptal jestli mi to může nějak ublížit. Může mě ta šalvěj nějak "omámit" nebo tak? Nerad bych aby jsem se tou vůní nějak "zdrogoval" (je velice aromatická) a někde se kvůli ní vybořil. Vůně mě zaujal tak, že jsem ji dal i knám do ložnice (nejspíš ji dám pryč, otevřete dveře a hned vás uhodí do nosu). Voní opravdu pěkně. Může nám nějak ublížit nebo to nemusím řešit?

Rád bych zde debatoval i o ostatních rostlinách (levandule, máta apod....), je dobrý nápad si je dávat do auta či ložnice? Tyto bylinky jsou silně aromatické a působí lépe než kdejaká voňavka. Nebo si mám raději koupit voňavku a čistě přírodní voňavku vyhodit?

Předem děkuji za názory, Vítek.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Na zahradě má přítelkyně spoustu bylinek. No. Neuvažuješ o jiné přítelkyni? Svět jde do zádele a ky…
IQ37 06.04.2014 22:29
IQ37
zasaď trávu, třeba se ti vrátí čich.
lední brtník 06.04.2014 22:48
lední brtník
Trávu používám jako mazání. Stejně to necítím. Ani mazání, ani účinek. :-) poslední
IQ37 07.04.2014 13:23
IQ37

Na zahradě má přítelkyně spoustu bylinek.

No. Neuvažuješ o jiné přítelkyni? Svět jde do zádele a kytek se pak moc nenažerem.
Anebo ji ještě zagituj, aby kromě kytek na zahradě ještě smrdělo i prase a tak...
K "voňkám" nemám vůbec nic, protože od doby, co jsem přestal kouřit, tak jsem ztratil chuť i čich (cca z 95-99%).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru