Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem faleešna kopie windovsu 7

ahojte potřebuju radu koupila sem v zastavarne pc s windovsem 7 celou dobu bylo vše ok a pak mi to začalo psat že sem se stala obeti trestniho činu že windovs je falešny a chce to pome klič jeenže na pc neni žadna nalepka s kličem nic obrazovka je černa a ja nevim co delat dekuju napadlo me zajit do zastavarny a řict jim to dle meho ani zastavarna si tohle nemuže dovolit prodavam diky za radu

Předmět Autor Datum
Proč by ti to zastavárna nemohla prodat? ::) Ty sis měla zjistit, co kupuješ. Jinak o nákupu PC, tel…
L-Core 21.01.2014 13:18
L-Core
Jak si má chudák zjistit, jestli to někde neukradl? Má snad každý zákazník bazárů běhat po lidech a…
Ficka 21.01.2014 15:10
Ficka
Omyl, záleží na tom, co bazar inzeroval, pokud inzeroval pouze notebook a o OS se nezmiňoval, pak pa…
Roker 21.01.2014 15:24
Roker
Uplatňovat záruku na Windows jistě bude zajímavý počin. Zejména tehdy, když předmětem nákupu byl not…
karel 21.01.2014 15:25
karel
Měla si zjistit, zda je k počítači licence Windows, nemusela se divit. Že tomu nerozumí, je jen její…
L-Core 21.01.2014 16:21
L-Core
Jenom se zeptám, "frcem" myslíš jenom zastavárnu nebo i seriózní bazary? Já provozuji třeba servis a…
Roker 21.01.2014 16:43
Roker
To je jedno, co si myslím, prostě bych tam nic takového nekupoval. Nemám v tuhle formu nákupu důvěru…
L-Core 21.01.2014 17:14
L-Core
A tady se neptejte, tady vám nic kloudného nikdo neodpoví. opět radkovo ufňukané dvojče. kdy tys tu…
lední brtník 23.01.2014 08:36
lední brtník
kdy tys tu někomu něco poradil? Od toho tady on není, on je naše "živé svědomí" ;-):-D
Roker 23.01.2014 15:01
Roker
napadlo me zajit do zastavarny a řict jim to To není špatná volba. Nejdřív si zkontroluj ten papír,…
IQ37 23.01.2014 14:51
IQ37
jak to tady tak čtu ... tak si myslim že by bylo lepší ji poradit jak si ty windowsy zlegalizovat (j… poslední
Cross-san 29.01.2014 21:34
Cross-san

Jak si má chudák zjistit, jestli to někde neukradl? Má snad každý zákazník bazárů běhat po lidech a ptát se, jestli jim to někdo neukrad? Na policii když s tím půjde, tak jí to akorát zabaví a nic neřeknou. Tak jí poraďte, jak to má asi zjistit? Že si myslíte své, to je hezké, ale mohl byste jí říci, co si myslíte, nemyslíte?

To Melissa: I pro bazary platí záruční lhůta, chutě tam běžte jim to hodit na hlavu. A tady se neptejte, tady vám nic kloudného nikdo neodpoví.

Omyl, záleží na tom, co bazar inzeroval, pokud inzeroval pouze notebook a o OS se nezmiňoval, pak paní/slečna kupovala jen "železo" a že jsou tam cracklé sedmičky je tak nějak "navíc"... Pokud inzerovali i widle, tak mají problém a zodpovídají za OS v notebooku. I u nových noťasů je možné si koupit jen železo anebo i licenci.

P.S. To že tam jsou cracklé widle nemusí nutně znamenat, že je notebook kradený, to je snad jasné...

Jenom se zeptám, "frcem" myslíš jenom zastavárnu nebo i seriózní bazary? Já provozuji třeba servis a bazar notebooků a mobilů a nic špatného na tom nevidím, když mi někdo donese Galaxy S4 bez ničeho, tak je mi jasné co je to zač a pošlu ho do (_._), když má aspoň nabíječku, tak ho vykoupím na náhradní díly, ale když lidé nosí telefony z akcí u operátorů, které nevyužijí, nebo si kupuje nový noťas, mobil a starý mi tam nechá na protiúčet, tak na tom nevidím nic závadného. Vždy vyčistím, přehraju SW, dám new bat. a jde do prodeje. Pravda cena už pak není tak zajímavá, ale zase mám svou klientelu, která to vesměs oceňuje...

To je jedno, co si myslím, prostě bych tam nic takového nekupoval. Nemám v tuhle formu nákupu důvěru (pro úplnost dodám, že jsem nikdy nic nekoupil ani na Aukru & spol a nemíním tuhle svou zásadu měnit). Tím se tě a tvého podnikání samozřejmě nechci nijak dotknout, každá služba osloví někoho jiného.

Tohle ale s tím problémem nesouvisí. Měla se předem na licenci Windows informovat, případně NB obrátit a zkontrolovat COA štítek.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru