Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Osobně bych dotaz pojal z trošku jiného úhlu pohledu. Co mi chybí? Klasické "konzumy", kde si zákazn…
mif 25.01.2014 22:58
mif
Člověče, v takovém krámě by se mi blbě nakupovalo. U samoobsluh mi vyhovuje, že si přečtu věci na ob…
Dale Cooper 25.01.2014 23:02
Dale Cooper
Mno, většinu zboží beru z netu. Základní potřeby ovšem musím chrastit v hypermarketech, což přispívá…
mif 25.01.2014 23:15
mif
No jasná věc - oblečení, elektroniku, nářadí, knihy, hudbu a podobně taky přes net, většinou pár esh…
Dale Cooper 25.01.2014 23:24
Dale Cooper
S přítulkou do obchodu nesmím, to by byl zabitý den :-). Večerka je bezva - žádný ťaman, alébrž star…
mif 25.01.2014 23:50
mif
Aha, tak obchod tohoto ražení v mnou obývané části naší matičky Prahy není... Nebo o něm nevím. Akor…
Dale Cooper 26.01.2014 12:05
Dale Cooper
Hořovický rohlíky jsou vynikající. Zato příbramský gumáky stojej za... poslední
Martin79 03.02.2014 20:10
Martin79

Osobně bych dotaz pojal z trošku jiného úhlu pohledu. Co mi chybí? Klasické "konzumy", kde si zákazník navelí zboží a prodavačka / prodavač snese, spočítá, naváží, zabalí. Za mírný poplatek místní elév i odnese. Ano, jsem staromilec.

Člověče, v takovém krámě by se mi blbě nakupovalo. U samoobsluh mi vyhovuje, že si přečtu věci na obale, porovnám třeba obdobné výrobky. Taky do krámu nechodím s přesným soupisem co koupím. Spíš jako vím, co tak asi chci kupovat, ale dávám i na okamžitou inspiraci.
Takže diktovat prodavačce nákup, kdy je docela vyloučeno váhání zda koupiti to či ono, kdepak, to by nebylo nic pro mě.

Mno, většinu zboží beru z netu. Základní potřeby ovšem musím chrastit v hypermarketech, což přispívá mé stodvacítce diastole (miliarda hnusných hyperaktivních tvorů s vyvalenýma očima, kteří do tebe vrážejí a nutí tě číst své hnojné aury). Světlem ve tmách jsou pro mě Večerky - tam si aspoň připadám jako zákazník...

No jasná věc - oblečení, elektroniku, nářadí, knihy, hudbu a podobně taky přes net, většinou pár eshopů, nebo aukro. Případně inzeráty, ale to už je specifičtější.
Co se jídla týče, zvykl jsem si nakupovat v Lidlu (brtník by vyletěl z kůže :-)) a tam přesně jak píšu, přijedu a v pohodě, bez spěchu nakoupím. Musím jezdit nakupovat sám, když tam je se mnou někdo další, tak zapomenu tři věci koupit. Empiricky ověřeno :-) Asi mi ten někdo (kdokoli, dcera, matka, bratr, kamarádka...) rozhodí čakry, či co.
Ve večerce (provozovatel Nguyen Tranh Huu) kupuju akorát cigára a rohlíky. Třeba uzeninu bych si tam nekoupil.

Aha, tak obchod tohoto ražení v mnou obývané části naší matičky Prahy není... Nebo o něm nevím. Akorát se u nás objevil nějaký jako farmářský obchod (součást řetězce Náš grunt), tam jsem ale zatím nebyl.
Co mám ale zkušenost, kdykoli koupím rohlíky mimo Prahu (nebo v Praze koupím Hořovické), tak jsou znatelně lepší, než to co je u nás v 99% krámů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru