Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co vám na českém a slovenském trhu schází?

BGA jsem zatím ještě nedělal (pokud pominu DSBGA8, ty jsem dělal asi dvakrát), ty planžety si nechávám dělat na míru pro konkrétní návrh DPS. Objednávám z OSH Stencils, uploadnu Gerber data, samo mi to vypočítá cenu, zaplatím kartou a obvykle do 14 dní to je doma. Jestli chceš napastovat desku, usadit do toho BGA integráč a zapájet horkým vzduchem, to se obávám, že nebude fungovat. Kromě toho, že se ta pasta při překročení 100°C rozleje po celém svém blízkém okolí tam je hlavní problém to, že se z ní (hlavně když už je před koncem záruční lhůty nebo nebyla správně skladována) oddělují malé cínové kuličky, které ale můžou pod tím BGAčkem způsobit zkrat, který objevíš snad jenom rentgenem. BGAčka se musí nakuličkovat, ne letovat pomocí pasty. Viděl jsem speciální svěráky, do kterých ten BGA stencil dá upnout a přitáhnout, aby se pak nekroutil. Jestli takový svěrák máš a pořád se to kroutí, zbývá snad už jenom vyzkoušet jiného výrobce. Laserem řezaný kovový šablony pro obvody, který nejsou standardní, se dají levně objednat třeba v PragoBoardu.

(tento příspěvek může být plný nepřesností, s BGA běžně nedělám a vycházím z toho, co jsem kde viděl :-))

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat