Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co vám na českém a slovenském trhu schází?

Podobně jako výše, v zahraničí objednávám hlavně elektronické součástky. Minulý týden ve čtvrtek večer jsem objednával z Farnellu mimo jiné spousto odporů a kondenzátorů SMD 0402. V GME je mají, jenže množstevní sleva (20 halířů za kus) až od 100 kusů, ve Farnellu mám tu samou cenu už od 10 kusů a u stovek je to ještě níž než GME. Mikrokontrolery STM32L, STM32F jsou v ČR až na pár nejpoužívanějších typů nesehnatelné, ve Farnellu je skoro všechno vždycky skladem. Specialitky typu LD6806-23 (low-drop stabilizátor 2,3V) v pouzdru XSON6, to už jsem v ČR ani nehledal. A ta rychlost .. v pátek odpoledne objednávku potvrdili, shrábli peníze z karty, v sobotu expedovali, v pondělí dopoledne nevěřícně koukám na auto UPS před domem..

A pak hodně objednávám z eBay a Aliexpress, nedávno zatím jako můj největší zahraniční nákup CNC frézku 3020T za cca. 750 dolarů - poslali to Fedexem, za týden to bylo doma, naprosto bez roblémů, udělal jsem pár nutných úprav (co se už číňanům nevešlo do rozpočtu :-) + lepení jednoho prasklýho plastu na energetickým řetězu a oprava pár vyloženě blbě, až nebezpečně přiletovaných součástek na zdrojové DPS) a vypadá to, že bude sloužit docela dlouho.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat