Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Česko, země úspěšných!

Ale Flegu vždyť je to jasné jako ranní letní slunce. Lidé, kteří chtějí změnu režimu takto mluvit musí. V podtstatě oni si přejí aby bylo tak, jak popisují, aby ta změna mohla přijít. Je to obyčejný třídní boj, fabulace s informacemi apod. Nic nového, světoborného... U nás na vsi je taky maminka samoživitelka, jejíž děti často žgráňají, že jsou hladné. To se hodí do krámu, taky mi to jeden "revolucionář" u nás předhazoval. Ale že ji vynášejí 3x do týdne z hospody "na smyka", u dvou děcek ani u jednoho neví kdo je tak nějak otec a když jí v obchodě nevyjde na nákup, tak z košíku obsahujícího: Půlčana tuzemáku, Blesk, 2 pribináčky, půlku chleba, 2 sáčkové polívky a jedny piškoty jde do regálu vrátit pribináčky a piškoty, se už nějak neráčí zmínit...
Víš já také nepochybuju, že je nějaké procento lidí, kteří na tom nejsou dobře a nemohou za to, ale dokud bude třeba jenom jeden tak pro tyto lidi to bude "pádný argument" ke změně režimu, ne k úpravám, které by směřovaly k nápravě. Oni totiž odmítají přiznat, že NEEXISTUJE režim, který bude všeobjímat naprosto každého. Nebo to možná vědí, ale jsou jim spíš trnem v oku ti, kteří se mají dobře/lépe jak oni. To je imho celé, proto ten třídní boj, zaštiťování se "obrovskou chudobou", umíráním lidí a dětí hladem a zimou a já nevím co všechno, je to jenom zástěrka...
Na Novinkách, Aktuálně a podobných žumpách vidím denně jak o chudobě (své vlastní) píšou lidé z vyhřátého bytu, z vlastního počítače a na internetu, který si musí platit. Ale to už je asi dneska součást chudoby. Co koneckonců chceš, když ti tu jeden takový ve vláknu o slevách v obchodech napíše doslova (je to dohledatelné) "Že neví proč by si CHUDÝ člověk nemohl koupit lepší pivo, když je v akci" tak co chceš... Dnes a u nás "chudý člověk" chlastá, kouří, debatuje na netu atd. To je panečku pokrok...

A ještě k těm "povzdechům nad jistotami z doby minulé". Proč nepovzdechujete také nad jistotami třetí říše, proč nevelebíte Hitlera? Když to vezmu ÚPLNĚ STEJNĚ JAKO VY: Byla práca, byly jistoty a kriminalita vážení, byla ještě nižší než za socíku (aby ne, když za dnešní přestupek ti hrozila včelka mezi světla). Oč ten režim byl horší? Vždyť přece účel světí prostředky, alespoň tak vás chápu. Vám nevadí znárodnění, vám nevadí měnová reforma, vám nevadí politické procesy padesátých let, vám nevadí střílení vlastních lidí na hranicích jenom proto, že si dovolili nezůstávat v tomto "ráji na zemi", tak proč by vám do prdele mělo vadit zbrojení, vykrádání a drancování cizích států, likvidace židů? Jste snad židi? Komunistická ideologie vám také nevadí, protože se vás její represe týkat nebudou, vy budete jenom inkasovat, jiní platit, proč by vám měla vadit ta fašistická? Vždyť přece pro Němce BYLY JISTOTY tečka!

Může mi na to někdo z vás, revolucionářů odpovědět?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat