Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Česko, země úspěšných!

Byť jsem si vědom všech nedostatků dnešního systému a ten, z mého pohledu ideální, bych si představoval úplně jinak, tak pořád mi připadá neopoměrně lepší se pokusit zdokonalit dnešní systém než vymýšlet "nový proletariát" s tím, že tentokrát jste už dostatečně poučení z minulosti a už to konečně vyjde, musí...
Měl bych ale na stoupence změn režimu jeden dotaz, jelikož nenávidím totalitní režimy a myšlení, notabene komunisty, tak jsem v tomto sporu asi "kapitalista", když už to tak chcete rozlišovat, tak dobá. Za "vás", rozumnějte 1948 - 1989 jsme po vás nepožadovali kus území, kde bychom si mohli vybudovat svobodnou a demokratickou (ano, podle vás kapitalistickou) společnost, my chtěli jenom PRYČ a to jste nás na hrancích střileli jak prašivé čokly a ještě jste měli tu drzost to nazývat ochranou vlasti. Dobrá, dnes jste nespokojeni vy, já vám to neberu (já jsem též, ale vás zpátky opravdu nechci!!!!), takže se ptám jenom na tyto věci:

1: Proč se neseberete a nejdete do vámi vysněných "ostrůvků ráje na zemi", vždyť ještě nějaké jsou - Venezuela, Kuba, Bělorusko, KLDR, atd. Nevím o JEDNOM JEDINÉM případu, kdy by někdo z vás emigroval do těchto "jednožaludkářských" režimů, které se vám tak líbí. Ale případů, kdy jste VY NA HRANICÍCH STŘÍLELI a to jenom proto, že lidé chtěli z vašeho "ráje" pryč, je poměrně dost...

2: Nikdy jsem z vašich úst neslyšel, že byste chtěli poměrný kus území (podle toho, kolik vás bude) abyste si mohli budovat "sociálně spravedlivý" režim, pěstovat proletářské fabriky, kde bude brát ředitel stejně jako uklízečka a kde nebude ani kaviáru, ani chleba z máslem, ale všichni se budete cpát svíčkovou (to berte jako metaforu). Pořád jen chcete měnit režim pro nás všechny a zatím to tak vypadá jste v menšině (viz výsledek DSSS, Koruny české apod, kteří mají změnu režimu v programu, ano i spousta voličů komunistů s tímto kalkuluje, ale ne všichni, strana to ani nehlásá, ale všichni víme....). Kde si uzurpujete právo, chtít rozkazovat nám? Proč nezkusíte založit "První komunistickou fabriku" a ukázat nám, jak se to dělá? Vy umíte jenom hospodařit na již vybudovaném!

Mohu-li si zkusit hádat (ale rád si počkám na odpovědi), tak prostě proto, že vám je nad slunce jasné, že ve vašem "jednožaludkářském" systému, pokud by byl "otevřený" a bylo by kam utéct, by zůstalo spoustu těch "smetiarov", které byste zaplatili stejně, jako třeba konstruktéry, chirurgy, architekty a já nevím co všechno ještěí jsou prostě dnes zaplaceni několikanásobně víc, než ten "smetiar (i když já si i jeh práce vážím, ale chápu, že nani asi není potřeba tolik dovedností, vzdělání a invence, jako vést dobře fungující firmu, což zase tak nějak ideově uniká vám), ale jenom z těch živi nebudete, potřebujete i ty, proti kterým dnes tak srdnatě bojujete. Vy dobře víte, že tyto lidi potřebujete, ale jelikož hlásáte teorii "stejných potřeb" a jednoho žaludku, nemůžete a nechcete je zaplatit, protože by vznikla třídní společnost, která je vašim nepřítelem, musíte tyto lidi donutit pracovat pro váš režim, ačkoliv by se v tržním hospodářství měli nepoměrně lépe... Proto se "budování sociálně spravedlivé společnosti" jednoduše neobejde bez totality! Vy umíte jenom jediné, zfanatizovat masy (zatím se vám to nedaří), ukrást již vybudované a poté "oblažovat" sociálnem, všechny, kteří vám tleskají...

Za mě, ano, zloděj patří do vězení a nemakačenko, vychcanec a komunista na okraj společnosti, pak nám tady bude dobře všem = každému jak si zaslouží a ne jako dnes...

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat