Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Česko, země úspěšných!

Těch opravdu úspěšných podnikatelů není tolik a prostě mi nesedí rovnítko mezi úspěšným a poctivě podnikajícím člověkem a hovadem za volantem luxusního SUV s protekční značkou, která všem dává najevo "já mám prachy na uplácení za zbytečnosti, jen se podívejte". A už vůbec se mi nechce dávat na jednu rovinu podnikatele a živnostníky.
Neházím tímto do jednoho pytle, jen tím chci říct, že ty hovada jsou poněkud víc vidět.

Spešl značka neudělá konkrétní škodu, jen tak nějak oprašuje starý známý heslo "všichni jsme si rovni, jen někteří jsou si rovnější", což poněkud odporuje demokratickým principům, který se tu, jako společnost, snažíme razit. Ale to tu bylo od počátku věků, dřív to bylo právo silnějšího, později právo majetnějšího. A myslím, že to tak stále bude. Můžeme o tom akorát tak plkat, protože je to v přirozené (nejen lidské) povaze - vybojovat pro sebe a své blízké to nejlepší místo na slunci, tedy instinkt přežití.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat