Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Diskuze o tabletech

Ahoj, chtěl bych si pořídit k Vánocům iPad, buď Air, nebo Mini s retinou. Kdyby jste si chtěli koupit tablet, který z nich bych jste preferovali? Kterou barvu? Proč? Nebo snad nějaký jiný tablet (důvody)

Budu rád za jakékoliv tipy, přípomínky a diskusi :-)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
http://www.alza.cz/prestigio-multipad-pmp5101c-quad-d456925.htm Do niceho jinyho bych nesel, jedinn…
RedMaX 17.11.2013 00:32
RedMaX
Líbí se mi to usb, ovšem váha, rozlišení displaye, foťák a kapacita je šílená..
icepower32 17.11.2013 10:29
icepower32
1280x800 se ti u deseti palců zdá málo? Možná by si lidi měli nejdřív uvědomit, jakej je vůbec účel…
GTS 17.11.2013 14:42
GTS
no vzhledem k tomu že ve škole má spolužák samsung s tímhle rozlišením a pak jsem si půjčil kámošky… nový
icepower32 18.11.2013 11:27
icepower32
Tam bych řek že nejde o rozlišení, ale už spíš o povrch a složení. nový
GTS 18.11.2013 14:29
GTS
To nemění nic na tom, že ten display zobrazuje mnohonásobně hezčí obraz. Vlastně sem četl, že ten mi… nový
icepower32 19.11.2013 14:43
icepower32
Tak kapku problem nastane kdyz ti treba spadne a rozbije se ti dotykove sklicko, nemluve o baterii a…
Roker 17.11.2013 11:46
Roker
Velice hezky napsané. Pravda, že člověk nemá smartphony/tablety na to, aby s nima házel po zemi, tak…
icepower32 17.11.2013 13:28
icepower32
O odolnost vubec nejde, jde o dostupnost dilu... Casto na me zakaznici mavaji Prestigiem, Gsmartem,… nový
Roker 17.11.2013 14:45
Roker
super, takže prdím na android, jdu do toho applu :-) Nějak tak jsem si to představoval, potvrdilo se… nový
icepower32 17.11.2013 21:06
icepower32
Je to vec nazoru, pokud je clovek nesika, tak ano, bude nakonec ten Samsung o malinko levnejsi, ale… nový
RedMaX 18.11.2013 05:47
RedMaX
no vzhledem k tomu, když mi iphone upadne tak je na sračku, tak si musím dávat pozor.. Naštestí se m… nový
icepower32 17.11.2013 21:06
icepower32
Jeste ze je ten svet dneska globalni a ze teda neni problem si novou baterii objednat odkudkoli treb… nový
RedMaX 18.11.2013 05:50
RedMaX
Kterou barvu? Opravdu velmi důležitý parametr pro chod HW... fakt jsi mě pobavil :-D Třeba si ji… nový
Craft 29.11.2013 01:54
Craft
:-D HW jsou na tom stejně (nová generace ipadu) - tedy mini má o 100mhz nižší takt procesoru. nejse… nový
icepower32 29.11.2013 09:56
icepower32
Dobrý den mužů se zeptat jestli můžu přeinstalovat android na windows na tabletu dekuju nový
Arnošt33 16.08.2019 22:21
Arnošt33
Můžeš se zeptat i žen, vhodnější je PC poradna, než to cpát do několk let starého povídání tady. Ale… nový
karel 16.08.2019 22:30
karel
U nekterych tablet to jde, zalezi od urcitého typu, bootloaderu, ale ano, i na Windows Tablet jde na… poslední
XoXoChanel 17.08.2019 21:04
XoXoChanel

http://www.alza.cz/prestigio-multipad-pmp5101c-quad-d456925.htm

Do niceho jinyho bych nesel, jedinny co tomu chybi je zabudovane 3G. Tak pokud by to bylo dulezite, tak se samozrejme podivat po necem jinem. Podle meho je 10" na tablet idealni, min bych nechtel.

Co se tyka Ipadu, tak je treba si uvedomit, ze tablet je spotrebak, navic se da predpokladat, ze s nim majitel bude cestovat, od dovoleny az po pracovni cesty a kdyz ho nahodou nekde zapomenes nebo ti ho nekdo ukradne, tak te ztrata 5.000,- bude bolet min nez nejakeho baliku vydaneho za Ipad.

Samozrejme jsou taci, pro ktere tablet neni ani tak prakticka vec, kterou potrebuji, ale jakasi soucast zivotniho stylu a nejde ani tak o funkci jako o potrebu se nejak prezentovat, pak neni moc co resit a Ipad je jiste zajimavou volbou.

no vzhledem k tomu že ve škole má spolužák samsung s tímhle rozlišením a pak jsem si půjčil kámošky megatěžkej iPad 4 s retinou, tak už bych jaksi tablet s horším displayem nepřekousl. Pořád tam rozeznávám ty pixely. Ikdyž mi půlka lidí tvrdí, že nic nevidí. To je ta zhýčkanost z iPhonu 4 s retinou, do kterého čumím denně :-D

Tak kapku problem nastane kdyz ti treba spadne a rozbije se ti dotykove sklicko, nemluve o baterii a podobnych dilech, ktere na ruzne levne "nadupane" tablety a telefony alá Cina proste nesezenes. A vyhazovat tablet kvuli tomu ze odesla baterie (na kterou je zaruka jen pul roku), je imho zbytečnost. Sel bych bud do Samsungu nebo Applu. Pripadne pokud bych chtel usetrit tak tablety dela i Aligator a ma na ne alespon zakladni dily, vcetne zakladnich desek...

Ono porekadlo "nejsem tak bohaty, abych mohl kupovat levne veci" nasi predci nenasli rano v polevce...

O odolnost vubec nejde, jde o dostupnost dilu... Casto na me zakaznici mavaji Prestigiem, Gsmartem, Evolvem a ja nevim jakou jeste kvaziznackou s tim, ze "Ha ha, vy jste mi doporucoval Samsunga za 7tis a ja jsem sehnal toto "nadupane delo" za polovinu..." Za 2 mesice je zpatky s tim, ze mu to vypadlo z ruky a potrebuje vymenit dotykovku, tak zase ja rikam "Ha ha, muzete to hodit pod vlak, neresitelne..." Nejdriv chvili kouka jak studak na damske prirozeni, pak udela vyvrtku a odchazi s tim, ze jsem uplny niemand a ze si zajde za odbornikem. Z pravidla je za chvili zpet a kupuje onoho Samsunga (nebo jinou solidni znacku) kterou jsem mu prvne doporucil. A to nemluvim o tom, ze nez to sklicko rozbije, je u me co tyden s tim, ze mu nejede tato a tato aplikace, tato a tato funkce atd... to je taky otazka vyvoje a odladeni systemu vyrobcem telefonu...

Takze toliko jenom moje zkusenosti z kazdodenni praxe ;-)

Je to vec nazoru, pokud je clovek nesika, tak ano, bude nakonec ten Samsung o malinko levnejsi, ale dve opravy Samsungu vyjdou na stejny penize jako nakup uplne noveho Prestigia.

Kupoval jsem tablet Prestigio svy mamce a je s nim naramne spokojena, vsechny aplikace a vsechny funkce jedou, teda tablet je solidne odladeny. Sam mam smartphone Jiayu, ve kterem mam puvodni ROM od vyrobce, nemusel jsem vubec nic, dokonce i root uz to melo zabudovany, je to vubec uzivatelsky nejprivetivejsi smartphone, co jsem mel moznost poznat, snad jedinna chybka, musel jsem donastavit GPS, aby fungovalo optimalne. Prace to byla na 15 minut, takze vzhledem k tomu, ze telefon stal pulku toho, co obdobne vykonne zavedene znacky se to setsakramentsky vyplatilo.

:-D HW jsou na tom stejně (nová generace ipadu) - tedy mini má o 100mhz nižší takt procesoru.

nejsem žena -> miláčku koupím ti k Vánocům auto, jaké by si chtěla? Červené!

jinak já chtěl debatovat o tabletech i obecně, no moc se to tady nechytlo. Nevadí. Už jsem stejně pořídil ipad Air - černý, 16gb

U nekterych tablet to jde, zalezi od urcitého typu, bootloaderu, ale ano, i na Windows Tablet jde nainstalovat OS typu Windows..
* Ja to tak mam kuprikladu na surface 3 Dual boot, Windows + Android x86 Oreo.

(Jestli naopak a jde tablet Android s x86 CPU nebo ARM tak to bude slozitejsi.. to zalezi jaky Windows by sis predstavoval, jaky mas HW, jaky SW chces pouzivat. IMHO menit tablet s OS Android za Windows je trosicku debilní, navic jestli ted ta tablet ma co delat aby utahla Android..)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru