Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemZamknuto Agama Vousatá - prosím o radu

Zdravím :) Mam možnost získat dvouletého samce. O pořízení Agamy už uvažuju hodně dlouho a původně jsem plánovala pořídit od mláděte...ale teď se mi vyskytla možnost taková, že původní majitel na něj pěkně prdí, sotva krmí, věčně je agamák sám a nemá zrovna nejlepší podmínky... tudíž je otázka i taková, zda vůbec do něčeho takového mam jít, jelikož je sameček dosti agresivní, není zvyklý na lidi, vesměs ani na majitele :/ ... chňapá po ruce jen co se objeví v terárku... v ruce byl naposledy jako mládě..... a hlavní otázka je taková, zda jsou schopni se i starší samci alespoň trošku ochočit? ... něják mi nejde vůbec o to, abych ho tahala ven apod...vím, že to není domácí mazel.. ale alespoň ho naučit tak, že moje ruka není nebezpečná a není důvodem okamžitého útoku..vzít si pamlsek z ruky a tak? Docela ráda bych se ho opravdu ujmula, ale furt si říkám, abych pak nebyla naštvaná, že jsem si na sebe ušila bič :) a být donekonečna pohryzaná ... Tak co myslíte? Pokud budu trpělivá a přistupovat pomalu a s klidem, je schopný si dvouleťák navyknout zpět na člověka a nebude ve stresu, že se něco pohybuje v jeho teritoriu? (Budu ráda za jakoukoliv radu jak na to...) Jinak další otázka je taková... vzhledem k tomu, že nejsem žádný machr na agamy, sečteno o chovu mam dost ale samo ještě dost otázek mít určitě budu.. ale žije v docela malém terárku... tedy mě to asp přijde... Pokud pořídím nové, jak snáší změny? Musí mít veškeré své původní vybavení či si zvykne na nové... dá se říct lepší, kde bude mít více prostoru a všeho... Děkuji moc za alespoň minimální rady a zkušenosti :)

Předmět Autor Datum
Nenašly se žádné příspěvky.

Zpět do debat Nahoru