Předmět Autor Datum
Ve všem souhlasím s gamebollem i stěma deseti důvodama, proč nesnášet tn
Macko 11.10.2013 23:50
Macko
Já bych se té původní reportáži až tak moc nesmál - viz úryvek z knihy RICHARD P . FEYNMAN To nemysl…
Yarda 12.10.2013 13:16
Yarda
Četl jsem úvahu, jak by asi dopadly pokusy, kdyby se z výšky shazovala kočka (dopadne na všechny čty…
Macko 12.10.2013 13:31
Macko
Zde je širší rozbor Mikešova máselného paradoxu :-) poslední
greyhound 13.10.2013 10:00
greyhound

Já bych se té původní reportáži až tak moc nesmál - viz úryvek z knihy
RICHARD P . FEYNMAN To nemyslíte vážně, pane Feynmane!

"...Necelý týden potom jsem byl v jídelně a nějaký kluk tam blbnul a vyhodil do vzduchu talíř. Jak talíř stoupal vzduchem vzhůru, všiml jsem si, že se kolébá a že červený znak Cornellovy univerzity na talíři se otáčí. Na první pohled jsem viděl, že znak obíhá dokola rychleji než kolébání.
Neměl jsem co na práci, a tak jsem začal řešit pohyb rotujícího talíře.... Neviděl jsem žádný význam v tom, co jsem dělal. Ale nakonec v tom byl. Moje diagramy a všechno, zač jsem dostal Nobelovu cenu, vyšlo z hraní s kolébajícím se talířem...."

Kdo ví, komu přinesou Nobelovu cenu ty namazané krajíce.
BTW: Četl jsem úvahu, jak by asi dopadly pokusy, kdyby se z výšky shazovala kočka (dopadne na všechny čtyři) co by měla na hřbetě připevněný namazaný krajíc:-D

Četl jsem úvahu, jak by asi dopadly pokusy, kdyby se z výšky shazovala kočka (dopadne na všechny čtyři) co by měla na hřbetě připevněný namazaný krajíc:-D Tak to by mě opravdu zajímalo. A teď z jaké výšky. Stůl vs strop. Třeba se toho od Novy co nevidět dočkáme. Konkrétně k té paní, co zahučela pod kořen asi toto: Chlastali na chatě. Ožralá šla vykonat potřebu, kde ale zahučela pod kořen. Z toho se tam pochcala a né, že by to dělala kvůli zahřátí, protože jak dlouho by jí to hřálo? Minutu? pak by ještě víc mrzla. Navíc posttraumatický stres že neřekne ani slovo. Navíc když to šlo tam zahučet a že to nebylo nic extra, tak mohla vylézt, ale ona tam určitě zachrápala. A třeba usla a ve spánku se poch**la :-D to je už jedno, každopádně to chce hodně odvahy říci do zpráv, že se pomočila :-p

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru