Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Odstřel bobru v Březolupech

Nazdar lidi. Napadlo mě že se vás tu zeptám na váš názor na povolení s ofstrelem bobru ve vyse zminene vesnici. Me osobne se to vubec nelibi. Vo co jim jako jde? Byla tam driv ta vesnice nebo ti bobri? To jako kdyz ja prijdu a reknu: tato vesnice mi prekazi lidi postrilejte a budovy zbourejte, tak to bude v poradku? Schvalne napiste jaky na to mate nazor vy.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zjevně to probíhá podle zákonu džungle, aneb právo silnějšího. nový
Prasak 30.09.2013 05:59
Prasak
Podrobnosti neznám, ale nelíbí se mi to. Třeba ale budete mít místo bobrů krásnou FVE… nový
L-Core 30.09.2013 08:00
L-Core
Bobr je "sviňa hamounská", dokáže svými přehradami zničit/zatopit řádný kus lesa a pokud potom přijd… nový
M-Pol 30.09.2013 08:36
M-Pol
Ekologie musí byt, to je to hlavni. Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme. Bobr tady žil kdoví… nový
Dale Cooper 30.09.2013 09:15
Dale Cooper
Zabij bobra, zachráníš hráz! http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/179148-bobri-znic… nový
Kurt 30.09.2013 09:26
Kurt
A jak je na tom komár s ekologií? (možná kdyby si měl barák/zahradu vytopenou třikrát do roka díky b… nový
M-Pol 30.09.2013 11:37
M-Pol
Ano, vymýtit bobra! [bobr.jpg] nový
Prasak 30.09.2013 09:46
Prasak
Tohoto bobra zachovat! nový
mif 30.09.2013 13:31
mif
Ono je to trochu složitější problém. Tady na Zlínsku a obzvláště v rybářských revírech okolo Moravy… nový
Roker 30.09.2013 13:06
Roker
Vyhlásil bych celostátní soutěž: "Ubij svého bobra! Zvláštní prémie za posledního!" Hlavní cena - pě… nový
IQ37 30.09.2013 13:31
IQ37
Nojo, ekologové. Když něco škodí, tak co s tím? To bysme mohli prohlásit za chráněné i blechy a šváb… nový
Ficka 30.09.2013 13:14
Ficka
Potkani škodí ve městech, tak proč je trávit a nepochytat a neodvézt někam, kde jich zatím mají málo… nový
IQ37 30.09.2013 13:35
IQ37
Ne že by se mi nechtělo diskutovat, ale vést diskuzi c člověkem, který srovnává bobra s bacilem lepr… poslední
Roker 30.09.2013 13:36
Roker
Odstřel bobrů v Březolupech mě nechává chladným. Stejně jako odstřel kamzíků bledých v Tatrách. nový
mif 30.09.2013 13:30
mif

Ono je to trochu složitější problém. Tady na Zlínsku a obzvláště v rybářských revírech okolo Moravy (Napajedla, Spytihněv, Topolná, Březolupy atd.) se bobři opravdu přemnožili a páchají již citelné škody. Když se projdu kolem štěrkáče u Topolné, nebo Spyťáku není snad jeden vzroslý strom, který by nebyl ohlodaný.

Co mě osobně ale vadí, že se to "řeší" tímto hovězím způsobem... Po celé ČR je bobr ohrožený druh a u nás je jich moc. Proč tedy neinstalovat pasti a "neexportovat" na Sázavu, Berounku, Vltabu apod.? Proč? Protože je to dražší než kulka a je s tím starost... Pokavaď by se přemnožili celorepublikově, byl bych pro nějakou selekci. Ale toto je prostě typicky "české" řešení :-/

Nojo, ekologové. Když něco škodí, tak co s tím? To bysme mohli prohlásit za chráněné i blechy a šváby a potkany. To je to samé. Potkani škodí ve městech, tak proč je trávit a nepochytat a neodvézt někam, kde jich zatím mají málo? Ještě prohlásit za chráněného bacila lepry.

Ne že by se mi nechtělo diskutovat, ale vést diskuzi c člověkem, který srovnává bobra s bacilem lepry asi postrádá smysl... Pokud nechápete elementární základy přírodopisu a to například, že bobr škodí až v okamžiku, kdy je přemnožen, do té doby působí v podstatě jako přírodní čistič břehů řek, tak je diskuze těžká.

Dporučuji přečíst například: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1068

Žádný velký ekolog nejsem, nicméně názory typu "Nedá se na tom jezdit, nedá se to sežrat (nebo mi to nechutná), v podstatě o to zvířetí vím kulové, ale MĚ připadá zbytečné, tak vyhubit", jsou opravdu vhodné tak do IV. cenové po patnáctém kousku.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru