Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Psaní všemi 10 prsty

Ahoj,
ještě na gymplu jsem své starší sestřenici záviděla psaní všemi deseti (měli tento předmět jako povinný na rodinné škole). Tak jsem se snažila naučit podle různých knih, ale to mi nevyhovovalo, navíc jsem neměla tendenci psát rychleji, takže efekt spíše opačný. Pak jsem si stahovala nějaké programy zdarma nebo demo verze, efekt téměř žádný, maximálně pár písmen a pak mě to přestalo bavit / skončila demo verze. To, že umíš jen pár písmen, jen zdržuje, potřebuješ to zautomatizovat. Nakonec nám ve škole vypsali volitelný předmět, kde jsme pracovali s programem od Zaviačiče (ZAV). I když to bude znít některým divně, konečně mě to začalo bavit, za rok ve škole jsem psala všemi deseti a celkem s minimem chyb a hlavně bez dívání se na klávesnici (naše přísná profesorka nám slibovala, že pokud se podíváme, dostaneme límec na krk, jak nemocný pes)....
A i když jsem si styl v poslední době značně zhoršila nesprávným sezením a všemi dalšími možnými nešvary, na klávesnici se nedívám a používám při psaní všech deset prstů a rozhodně je to osvobozující, protože přemýšlím už jen nad tím, co píši, ne kde ta písmenka najdu. Za mě jedině ZAV. Nevím, kolik to teď stojí, ale tisíc, dva bych do toho rozhodně investovala. Zvlášť pokud se chystáš na VŠ, kde budeš psát hojně seminárek nebo diplomky, případně pokud ke své práci budeš potřebovat počítač (což je dnes už téměř každá).

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat