Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Situace na Blízkém východě

Já bych do té Sýrie nehrabal. Jak psal Touchwood, chemickej útok mohla být provokace od rebelů, aby postrčili Západ k nějaké činnosti. Jenže jak varoval Asad, může se z toho vyvinout další Vietnam a já mám obavy, že to může vést k něčemu mnohem většímu, že to přeroste přes hranice Sýrie. Ostatně, na Blízkým východě je už tak dost režimů/lidí nasraných směrem k USA, že se do čehokoliv montují. Za posledních 20 let prakticky furt někde mají svoje vojáky (a prosazují svoje zájmy, jinak by tam nelezli) -2x Irák, Kuvajt, Afghánistán, Libie (i když tam nejen oni), spolupráce s Izraleem je trnem v oku Iránu. Nejsem schopen posoudit, jak by to vypadalo, kdyby to nechali napospas, taky by ty oslabený země mohla "osvobodit" třeba Čína (Afghánistán je jejich soused). Co je smutný, tak pomoc Evropě za druhé světové taky nebyla z principu svobod a spravedlnosti, ale z vlastních, ekonomických důvodů, jinak by se na nás vysrali. Sám občas nevím, co si o tom myslet, na jednu stranu pomáhají světu od špatných vládních režimů, na druhou stranu, že je ten režim špatnej, rozhodnou až tehdy, až se jim to hodí do krámu, do tý doby je to OK. A taky zasahují opět jen tam, kde z toho něco bude, protože režimy centrální v Africe jsou jim u prdele. Tam jen mají odbytiště zbraní.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat