Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Cyklista nedal přednost a smetlo ho auto. Na vině je i jeho řidič.

Docela mě zaujal článek na Novinkách:
http://www.novinky.cz/domaci/310408-cyklista-nedal-prednost-a-smetlo-ho-auto-vinu-ale-nese-i-ridic-rozhodly-soudy.html

Nějak se mi to nelíbí.

Nejde mi ani tak o konkrétní případ, ale o posouvání striktních pravidel silničního provozu k jakémusi volnému uvažování, předvídání, k extenzivnímu vykládání povinností.

Tady u nás, v "Saigonu", jezdí na kolech násobně více lidí jak ve zbytku republiky, obzvláště v odpolední špičce je to z pohledu řidičů aut katastrofa. Vysoké procento důchodců s berlemi a ještě vyšší stařenek v místním kroji. Jejich chování se na silnicích je naprosto nepředvídatelné - náhlé odbočení doleva bez jakéhokoliv předchozího naznačení, jízda na kruhovém objezdu v protisměru (přece nebude objíždět 270°), hlavní/vedlejší pro ně zásadně neplatí.

Nikdo (orgány) to asi neřeší, i když je tu docela často nějaká havárka, občas smrťák. Je přece pohodlnější pokutovat parkování. Neslyšel jsem ale, že by tu někdy nějaký cyklopirát dostal pokutu.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat