Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Odestěhování se do USA - přípravná fáze pro nízkou latenci

Haf,

stala se mi taková nepříjemná věc, kdy jsem měl vyhlídlou samičku v USA (Slovenka, co se tam odstěhovala) a protože je to USA, tak jsem to nechával "plavat" a jako možnost jí pozvat na večeři (travel time : 33hr) jsem bral až skončení v práci. Nicméně samička si mezitím někoho našla (nepříjemné..) , takže jsem pass naložil zase do šuplíku...

Co jsem ale zjistil během "plánování", že odstěhovat se do USA není jako lousknutím prstem, neb si své území "hlídají proti cizincům". Nicméně na www maji oficiálně několik možností jak je možné se do USA odstěhovat/získat občanství.

Zelené karty, automaticky je člověk přijatej pokud je Afgánsko/Iránskej překladatel (případně ICE plán), pokud je odborníkem a prokáže se, že USA nemají dostatek těchto odborníku, atd.

--
Domnivám se, že bych měl mít jasný plán, vizi a být připraven, kdyby se mi samička uvolnila. Případně abych zlepšil SLA a snížil latenci reakce. Takžě s informací o teoretické možnosti odstěhování se do USA v budoucnu bych měl dělat, co?

Měl bych se přihlásit někam na školu a zkusit to přes ní?
Stačí přes práci jako Oracle Developer, nebo na takovéhle pozice kašlou?
Hrát o zelené karty?
Požádat už nyní o nějakou třídu AZYLu (bez azylu je to na prá měsícu, s azylem je to na 2 roky)
Jít do jiného povolání, kde je větší šance, že by mi chtěli kvuli skillu (výzkum/vývoj zdravotnicích zařízení)

Nějaký jiný nápad? Problém je, že těch možností je spoustu a já nedokáži vyhodnotit, která z nich je jak moc obtížná a jak moc selektivní pro uchazeče.

loading...
Předmět Autor Datum
Azore, jsi šílený :-D. Stěhovat se kvůli fence do země neomezených možností pokládám za krutý žert.
mif 10.08.2013 13:42
mif
Můžeš se tam přiženit. To je celkem jednoduchý. Potřebuješ akorát protějšek s US občanstvím a jsi vy…
cejna 10.08.2013 14:29
cejna
Myslíš, že je to tak jednoduché, že občaství získáš hned?
L-Core 10.08.2013 14:36
L-Core
S protějškem ano, ovšem vzhledem k profilu dotyčné si neumím představit, že na ESET formulář (tušim…
AZOR 10.08.2013 21:34
AZOR
Ale neé. To asi jde, mě spíš děsí akt připojení sebe sama ke stroji potírajícímu základní lidská prá…
mif 10.08.2013 14:36
mif
Hned ne. Ale daj ti ho. Mám bratrance, kterej si tady v čechách nabrnknul čechoameričanku (její rodi…
cejna 10.08.2013 14:41
cejna
Jo, tak to jo, tam udelal bratranec zasadni vec, ze odjel tam, byl na nejake vizum vpusten a nasledn…
RedMaX 10.08.2013 15:09
RedMaX
Ale stěhovat se v dnešní době do USA je fakt blbost. Už to dávno není ta země zakládající si na svob…
AZOR 10.08.2013 21:38
AZOR
Si představ, že by to byl hnědozelený černoch bez slipů a jmenoval se Obama! Ještě pořád nezměníš ná…
IQ37 11.08.2013 15:48
IQ37
Studovat tam je jedna z možností. Ideálně, pokud seženeš stípko, jinak potřebuješ velmi napěchovano…
L-Core 10.08.2013 14:47
L-Core
AZYL = VÍZUM, přiznám se, že nevím proč jsem napsal AZYL. Bez víza to jde jen na pár mesícu, VÍZA js…
AZOR 10.08.2013 23:01
AZOR
Můžeš. Netuším, jak rychle to vybavíš, pokud by školu platil sám (asi rychleji), ale pokud bys chtě…
L-Core 11.08.2013 07:25
L-Core
Já jsem myslel, že to funguje tak že musim nastoupit na školu tady a jít od ní. Tohle mi přijde pods…
AZOR 11.08.2013 13:01
AZOR
Tak predpokladam, ze se s americkou slovenkou nejak znate, kdyz si o ni premyslel jako o mozne ceste…
RedMaX 10.08.2013 18:46
RedMaX
Řeším to ted, protože ESET formulář opravnujě jen na pár měsícum. Vízum tušim podle verze až na 2 ro…
AZOR 10.08.2013 21:42
AZOR
Neuraž se, ale připadáš mi jako příslušník bájného kmene Šílenců.
mif 11.08.2013 00:09
mif
Navrhuji odcestovat tam jako turista, na kopnutí do zadele to časově vyjde.
Moas 10.08.2013 20:33
Moas
Kdo koho do té zadele bude kopat? Samička AZORa? :-D
Dale Cooper 10.08.2013 23:06
Dale Cooper
Čekal bys to snad naopak? ;-)
Moas 11.08.2013 09:24
Moas
Hoši, vy předbíháte :-) Zatím je tam zaparkovaný nějaký nigga.
L-Core 11.08.2013 10:38
L-Core
AZORE, ty zvíře! bizarni-pripad-sexualniho-zneuzivani-zvrhlik-se-prevlekal-za-psa-a-6x-znasilnil-ko…
Jack 15.08.2013 17:10
Jack
Azore, ty seš buď ten uplně nejnenapravitelnější romatik a snílek, kterýho svět viděl, nebo uplněj š…
lillek 20.08.2013 16:04
lillek
brzy asi založim tvůj fan-club Nestraš, dva takový bych už asi nerozdejchal.]:)
Moas 20.08.2013 22:03
Moas
AZORe, vystěhuj se do Turkmenistánu, toť tvá země zaslíbená: http://www.sme.sk/c/6910789/turkmensky-…
Dale Cooper 25.08.2013 18:47
Dale Cooper
Jazyk: turkmenština (úřední), ruština Náboženství 89 % islám, 9 % pravoslaví Jako koukal jsem do wi… poslední
RedMaX 25.08.2013 20:51
RedMaX

S protějškem ano, ovšem vzhledem k profilu dotyčné si neumím představit, že na ESET formulář (tušim 3 nebo 6 měsícu) je dostatečná doba, aby si se mnou lízla dítě či si mě vzala. Proto to řeším. Nicméně jednoduchost vzít si ženu amerického občanství (ona již má) za jiných okolností možná je, taky se takovéhle vztahy prošetřují, protože se semtam naskytne nějaká, která se vdává pro peníze s tím, že se za rok rozvedou..

Hned ne. Ale daj ti ho. Mám bratrance, kterej si tady v čechách nabrnknul čechoameričanku (její rodiče emigrovali do USA), která tady byla na prázdninách za zbytkem rodiny. Když musela odletět, tak on se sfanatizoval, že jede s ní. Vízum měl nějaký turistický snad na 2 měsíce nebo kolik. Když už se mu doba pobytu krátila, zjistil, že se mu domů nějak nechce. Nebylo jim ještě ani 21, tudíž svatba proběhla ve Vegas, jinak bydleli v Sacramentu. Nakonec se stejně rozvedli po pár letech, ale pak si tam našel američanku a tu si nakonec taky vzal....Je fakt, že už to za chvíli bude asi 20 let, takže se mohlo hodně změnit.
Ale stěhovat se v dnešní době do USA je fakt blbost. Už to dávno není ta země zakládající si na svobodě...To už by se našly mnohem vhodnější země k přesídlení z tutoho našeho kocourkova...

Jo, tak to jo, tam udelal bratranec zasadni vec, ze odjel tam, byl na nejake vizum vpusten a nasledne se na miste ozenil. Naopak kamaradka v USA studovala, seznamila se tam s amikem, dostali takovej napad, ze svatba v CR vyjde podstatne levneji, tak prileteli sem, oni dva a jeho rodina a vzali se tu. Jenze nazpatek uz letel jenom amik a jeho rodice, kamaradku uz zpet nevpustili a ze je vdana za americana nijak nepomohlo. :-D Prej to tam amik obihal asi ctvrt roku po ruznych institucich nez se domohl vstupu pro svou manzelku, tady zit nejak nechteli. ;-)

Takze Azore, pokud ma samicka obcanstvi USA, zasadne se zenit tam, jenom musis doufat, ze se tam dostanes treba na turisticke vizum.

Ale stěhovat se v dnešní době do USA je fakt blbost. Už to dávno není ta země zakládající si na svobodě..

Já jsem fakt byl připraven za dotyčnou jet, kdyby mi nenapsala, stopku, že někoho má - a kdyby neodpověděla, tak bych to asi risknul (mohla to být zajímavě trapná situace, kdyby mi otevřel černoch ve slipech..) a s plánováním jsem byl tak daleko, že jsem si PROŠEL ULICI, KDE BYDLI NA GOOGLE STREET - fuck svoboda - když to srovnám s tím kde bydlím tak je to uplně o něčem jiném - krásná americká ulice, velko zahrady, spousta zeleného.. Že mi někdo sleduje email mi vadí asi méně než bydlet v zemi ,kde NIC NENÍ.

Studovat tam je jedna z možností.

Ideálně, pokud seženeš stípko, jinak potřebuješ velmi napěchovanou peněženku. Během studia si tam nesmíš sehnat pracovní poměr (dostaneš vízum se statusem student, podrobnosti si najdi na stránkých jejich ambasády). Nesmíš dokonce ani zadarmo dělat na pozici, která je normálně placena.

Azyl je asi nesmysl, nejsi-li tedy agentem druhé strany ]:)

AZYL = VÍZUM, přiznám se, že nevím proč jsem napsal AZYL. Bez víza to jde jen na pár mesícu, VÍZA jsou v několika typech a jsou ?? nevím, co jsem četl o tom nejběžnějším, tak na dva roky.

Studovat tam je jedna z možností.

Mužu se tam jen přihlásit na školu? A to je vše, to by bylo bomba.

Finance ustojím, je to nepřijemná komplikace ale čelenž akcepted.

Můžeš.

Netuším, jak rychle to vybavíš, pokud by školu platil sám (asi rychleji), ale pokud bys chtěl získat stipendium, kryjící školné i náklady na pobyt, tedy i včetně bydlení, jídla atd. - tedy počítej desítkytisíc dolarů ročně (dvě nebo tři opravdu nestačí) - tak si myslím, že se pod jeden rok, než vše stačíš vybavit, nedostaneš. A hlavně, zájemců je mnoho, musíš projít a vyhrávat různá výběrová řízení.

Mám sice i informace takříkajíc z první ruky, ale škola od školy to má asi jiné.

Já jsem myslel, že to funguje tak že musim nastoupit na školu tady a jít od ní. Tohle mi přijde podstatně jednoducšší.

S penězma by asi problém nebyl..

Kolik času je od mé reakce do toho než se mezi uřady atd vypropasuje, že se tam teda mohu pohybovat jako studentík?

Tak predpokladam, ze se s americkou slovenkou nejak znate, kdyz si o ni premyslel jako o mozne ceste do USA, tak ji preci pozadej at ti tam najde nejakou kamaradku, pak uz jen to turisticke vizum.
No a imigracnimu urednikovi nic o lovu samicek jako to vykladas obcas nam na poradne, nerikej. To by ses mohl s cestou do USA taky rozloucit na vzdy.

Jinak ale nenech se zvyklat nekterymi nazory tady a zkus to. Porad lepsi USA nez Ceska republika a jestli te tu jinak nic nedrzi ....

Řeším to ted, protože ESET formulář opravnujě jen na pár měsícum. Vízum tušim podle verze až na 2 roky, což bych třeba mohl klidně zařizovat. Na stranu druhou už asi mužu jít do loterie o zelenou kartu a pokud by to bylo ještě jednodušší přes školu - pak pochopitelně to musím řešit s předstihem podat si na VŠ přihlíášku, udělat si prijímačky atd. Jesti je nějaká "zaručená" cesta, kterou je třeba budovat, pak bych s tím rád začal. Například OSN/UNICEF apod. USA přijímají automaticky ja dlouhodobou práci na jejich uzemí - což je taky něco, co bych musel budovat a připravovat nějaký ten pátek.

Azore, ty seš buď ten uplně nejnenapravitelnější romatik a snílek, kterýho svět viděl, nebo uplněj šílenec:-D Popřípadě nás trochu taháš za nohu:-D

A nepřemejšlel jsi třeba o tom, že si do tě Států zajdeš na dva tejdny na vejlet jako tůrista a zjistíš, jak na tebe ta "samička" reaguje, než se jí tam komplet nakvartýruješ?:-D

Ať tak či tak, brzy asi založim tvůj fan-club:-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...