Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kolik dostane Rath?

Vždycky nejhorší jen ten zločin, který je páchán na tobě. To každý vnímá hned jinak a za cokoli by věšel. V konečném důsledku je korupce horší, zvlášť pokud je zjevná a netrestaná. Zvyšuje apatiti lidí (vždyť se mu stejně nic nestane nebo nic jsem neviděl, nic jsem neslyšel, hlavně nechci žádné problémy), ubírá prostředky, kde by je bylo třeba víc (osvěta, výchova mladých) a snižuje morální zábrany některých jedinců (oni taky páchají zločin, tak proč ne já) a ti mohou dojít třeba až k tomu ublížení na zdraví, mladí nemohou sehnat práci, zadluží se, opět mohou nastoupit dráhu zločinu.

Myslím si, že silácké kecy typu "silnější pes mrdá" a "oko za oko" nás nikam neposunou, nikam nepozvednou. Akorát lidi zůstanou v těch mravních sračkách, příliš se neliše od svých zvířecích předků.

Každý musí začít u sebe a v tebou nastíněném případě "zkousnout zuby", ač uvnitř kypí nenávist.

Ač nejsem stoupencem žádného náboženského směru, přesto zmíním případ Papeže Jana Pavla II, který člověku, který se ho pokoušel zabít, veřejně odpustil.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat