Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Zprávičky > Prolomení domovní svobody

Prolomení domovní svobody

[Registrovaný] Zarniwúp, 18.02.2016 14:59, Debata, 14 komentářů (598 zobrazení) [Upraveno]

„Protože to není analogické s domovní prohlídkou. Je to exekuční správní opatření, které není vykonávané správním orgánem, ale Policí České republiky. Stejné oprávnění má třeba starosta, když vstoupí do obydlí za účelem ochrany ovzduší, kdo jak topí v jakém kotli,“ uvedl náměstek ministra vnitra Milana Chovance.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslanci-se-bouri-proti-prolomeni-domovni-svobody-kvuli-zabaveni-zbrane-1qb-/domaci.aspx?c=A160218_061610_domaci_kop

Děje se přesně to, o čem se dušovali, že se nestane. Precedent jednoho prolomení domovní svobody - kontrola, čím topíme - je použito jako příklad správnosti dalšího opatření - prolomení domovní svobody pro zabavení legálně držené zbraně.

Salámová metoda v praxi.

Neberu v potaz důvody pro vstup do domu/bytu, ale to svinské zdůvodňování jedním druhé (a další budou následovat)!

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslanci-se-bouri-proti-prolomeni-domovni-svobody-kvuli-zabaveni-zbrane-1qb-/domaci.aspx?c=A160218_061610_domaci_kop

Přidat komentář

Reklama

Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny

Re: Prolomení domovní svobody

[Registrovaný] Roker, 24.02.2016 14:45

V podstatě úplně na všechny represe si vystačíme s jedním jediným vysvětlením, které je dnes obzvlášť oblíbené:

"Kdo nic neudělal, nemá se čeho obávat..."

Hotovo!

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] Prasak, 25.02.2016 15:29

Upravená, též používaná verze:

"Kdo nemá co skrývat, nemá se čeho obávat."

OT: A v tomto duchu začali Holanďané dělat na svých domech velký okna a nechávali si čučet okolojdoucí až do ložnice, aby všem ukázali, že jsou správní puritáni a žádnej hřích se u nich neděje. A tento zvyk u nich zůstal dodnes.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

# poslední

[Registrovaný] IQ37, 07.03.2016 01:52

Já bych to spíše tipoval na to, že Holanďani jsou od přírody exhibicionisté. :-D

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Re: Prolomení domovní svobody

[Registrovaný] audax, 27.02.2016 08:25

o takéto prelamovania domovej slobody sa pokúšajú aj jednotlivci na nižšej úrovni..zarazila ma napr.klauzula,ktorú vložilo do svojich stanov pár správcovských spoločností vlastníkov bytov,ktoré znie zhruba následovne: člen predstavenstva podla svojho uváženia má právo vstúpiť do bytu ktoréhokolvek vlastníka bytu,ktorého byt je v správe spoločnosti z titulu jeho funkčného zaradenia v predstavenstve........škoda že nikoho nenapadlo uzákoniť právo každého občana brániť osobný majetok,zdravie,život a život,majetok a zdravie svojich rodinných príslušníkov akýmkolvek spôsobom,v istých krajinách takéto právo existuje a je dokonca zakotvené ústavne......

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] Zarniwúp, 27.02.2016 10:55

To jsem ještě neviděl, byl by nějaký link? Myslím si, že je to stejně nevymahatelné.

< Odpovědět

Jsme přesvědčeni, že občanská neposlušnost a překročení určitých zákonů může být pro společnost prospěšná. Samozřejmě když je dobře podložená a když si ji dokážeme obhájit. Jakub Ort/Klinika :-)

#

[Registrovaný] karel, 27.02.2016 11:34

Ono je to možná trochu jinak:

umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do svojho bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi Spoločenstva, osobe oprávnenej vykonať opravu a údržbu spoločných častí a spoločných zariadení domu prístupných zo svojho bytu alebo keď oprava je nevyhnutná v záujme iného vlastníka bytu, alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore

zdroj

Třeba se k tomu časem dopracujeme, je to na dobré cestě. Už vzniká institut certifikovaného udavače, není všem dnům konec.
http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnostni-dobrovolnik.aspx

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Radek, 29.02.2016 07:30

Ty smejdy si pamatuju jako decko z nasi dediny. Neustale nas hlasily do skoly a na narodni vybor, protoze jsme tem udavacskejm duchodcum na kole vzdycky ujeli. Tehdy se to jmenovalo tusim PS VB a mivali zluty pasky.

Dneska se to jen bude jmenovat jinak, tak jako plot na rakouskych hranicich. Na debatach vidim spoustu kandidatu do "sluzby".

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Dale Cooper, 29.02.2016 09:55

PS VB

Pitomec stojící vedle blbce.

< Odpovědět

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.

# nový

[Registrovaný] Radek, 29.02.2016 10:39

Tak to neznam:), ale ty smejdy si pamatuju. Porad to na nas, jako na decka, nekde "zalovalo" - jezdili jsme na dedine na kole na silnici atd. My jsme samozrejme netusili co je to zac. Jen jsme ty dedky nemeli radi.

< Odpovědět

Reklama

Přidat komentář Zpět na zprávičky Nahoru

Reklama

© 2005-2019 Poradna.net – info@poradna.net, Google+