Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Křižovatky, doprava, provoz...

Křižovatky, doprava, provoz...

[Registrovaný] Moas, 10.07.2017 07:14, Debata, 35 příspěvků (379 zobrazení)

Ahojte,
troufám si tvrdit, že mám autem Brno celkem projeté a znám velmi dobře většinu křižovatek.
V Praze jsem byl naposledy před deseti lety, vlakem. Letos jsem se tam vydal už po několikáté autem, ono se svištěm to ani jinak nejde, když se objíždí návštěvy a zoo a já nevím co ještě.

Ale co chci říct: měl jsem z řízení po Praze celkem obavy a realita je úplně opačná. Perfektní značení, velmi přehledné křižovatky, široké silnice, dobře seřízené semafory (člověk má fůru času opustit křižovatku)... jezdí se mi tam vždy velmi dobře. Ano, provoz tam je hustší, na druhou stranu mi přijde, že řidiči tam jsou celkově mnohem předvídavější, zvyklejší na provoz a vstřícnější (chci změnit pruh a prakticky hned mě pustí, v Brně aby člověk žebral).

Samozřejmě sem tam se najde debil všude, ale celkový dojem to nemění.

Takže děkuji pražským řidičům. :beer:

Přispět do debaty

Reklama

Nezobrazuje se 25 starších příspěvků. Zobrazit všechny

Re: Křižovatky, doprava, provoz...

[Registrovaný] Niko Bellic, 10.07.2017 11:50

Brno je divoké. Nejdřív mi to vadilo, ale pak mi došlo, že ostřílet se v provozu a zažít absurdní situace není na škodu. Člověka už pak překvapí málo co, je předvídavější a jezdí imho bezpečněji. To, co lze zažít v Brně, jsem neměl šanci poznat ve zhruba pětinovém krajském městě, kde jsem dělal autoškolu a pár let jezdil. Do Prahy se zatím nechystám, ale nejspíš mě tedy nemá co překvapit :-D

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] merlouska, 11.07.2017 22:13

Takze rikate, ze az si budu delat ridicak, radsi mam na Brno zapomenout? :-D

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Prasak, 12.07.2017 11:45

Já dělal řidičák před nějakými 18 roky (to to letí), ale do Brna jsem neměl odvahu jet prvních 5 let. Tedy jednou jsem tam byl, spolužák ze střední měl slavnostní vojenskou přísahu na vojenské škole, ale to byl pro mě slušnej adrenalin. Teď už v pohodě, nemusím se soustředit na auto, ale na provoz.
Zjistil jsem, že velmi pomáhá mít na autě velký zpětný zrcátka, při přejíždění z pruhu do pruhu je v nich mnohem víc vidět, než u standardně velkých zrcátek (Octavia).

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

#

[Moderátor] touchwood, 12.07.2017 14:29

já dělal řidičák v 18 letech na střední škole v malém městě. Pak jsem asi 6 let nejezdil vůbec a následně jsem vyfasoval firemní auto a jezdil po Brně. ;-) Docela škola autoživota. ;-)

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Zarniwúp, 12.07.2017 20:20

Já trochu podobně. V jednadvaceti řidičák "udělaný" napůl v okresním městě a napůl po různých okreskách, podle toho kam instruktor potřeboval odvézt (při povinných hodinách s přívěsným vozíkem jsem mu vezl domů pračku a ještě ten pacholek nabral cestou známýho policajta, abych to měl veselejší). A to jsem přitom furt slyšel: "Všichni už to uměj...." (později jsem se dozvěděl, že to cpal každému). Dva roky jsem pak nejezdil, pak jsem si koupil první "plečku" a hurá do Prahy, protože jsem tam tehdy pracoval a přechodně bydlel.

No a teď zrovna nedávno jsem četl diskuzi na Paragraphosu, bavil se tam kdosi, kdo žije v Německu s někým, kdo asi u nás pracuje v autoškole. A nestačil jsem valit oči. Že u nás stojí autoškoly proti Německu za vyliž (no možná stojí.... ale ten důvod..), protože se vůbec nejezdí po státních silnicích a už vůbec ne po dálnici (v Německu jsou nějaké hodiny na dálnici povinné). Že prý protože lidi ty auta nezvládají, tak je instruktoři nechávají na pohodu jezdit po městě, kde mohou jet těch 30-50 a to je lehké.
Na pohodu, po městě! Já nevím, já měl teda pohodu na těch státovkách. :-)
Ale to už je OT...

< Odpovědět

Jsme přesvědčeni, že občanská neposlušnost a překročení určitých zákonů může být pro společnost prospěšná. Samozřejmě když je dobře podložená a když si ji dokážeme obhájit. Jakub Ort/Klinika :-)

#

[Registrovaný] Yarda, 13.07.2017 07:44

Pokud se ještě necítíte, kdo vám brání vyjednat a zaplatit si kondiční jízdu v prostředí, které vám dělá problémy? Případně ještě před nástupem do autoškoly si zjistit, jakou úroveň autoškoly mají a vybrat si tu co vám bude vyhovovat?

< Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

#

[Moderátor] touchwood, 13.07.2017 08:51

v té době (cca 20 let zpět) se něco jako kondiční jízdy moc nepraktikovalo, navíc tehdejší tržní kapitalismus fungoval asi takto:

- máš B-čko?
- jo, mám.
- Tak tady máš klíče a jeď.

:-)

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Yarda, 13.07.2017 23:36 [Upraveno]

Něco podobného se mi stalo, jmenovali mne řidičem - referentem, ani nevím, proč, nijak jsem o to neusiloval. Ale ani jsem proti tomu neprotestoval. Když jsem zašel za vedoucím dopravy, jestli chce vidět můj řidičák, prý ne, že mi věří. Tak jsem jednou vyfasoval dodávku a jel jsem do Vyškova. Hledat při jízdě po dálnici, kterou páčkou se spouští stěrače a ostřikovač, není to pravé ořechové.
Jednou mne švagr poprosil abych někam zajel jeho oktávkou, tak jsem mu musel zavolat, jak se zapínají světla, u auta co s ním obvykle jezdím to je trochu úplně jinak.

< Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

#

[Registrovaný] Wikan, 14.07.2017 22:30

Řidič referent je prakticky každý, kdo alespoň občas jezdí služebně autem.

< Odpovědět

# poslední

[Registrovaný] Yarda, 16.07.2017 09:17

Nevím, jak kde, tam co jsem pracoval se to praktikovalo tak, že "řidič referent" dostal průkazku, mohl řídit firemní auta a chodil na školení. To školení bylo dobré, pravidelně jsem se dozvídal o novinkách v dopravních předpisech.

< Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2018 Poradna.net – info@poradna.net, Google+