Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Změna dodavatele plynu

Změna dodavatele plynu

[Registrovaný] Moas, 16.09.2016 08:39, Debata, 3 příspěvky (151 zobrazení)

Tak jsem si včera prostudoval vyúčtování, naťukal údaje do kalkulačky na TZB-info a zjistil, že místo aktuálních 25k u RWE (teď Idiogy nebo jak) bych prý mohl platit jinde jen 17k.
Akorát jsou to poskytovatelé, o kterých jsem v životě neslyšel.
Ale i u takového eOnu by to mělo být skoro o 4k levnější.
Jak jste na tom vy s dodavateli plynu? Berete automaticky to nejlevnější nebo to neřešíte nebo z nějakého důvodu zůstáváte u drahého dodavatele?
Vím, že nebezpečí, že dodavatel krachne a odpojí mi plyn, nehrozí. Ale pořád se nějak neumím nastavit na to, že můj dodavatel bude "garážník"... Tak hledám zkušenosti.

Přispět do debaty

Reklama

Re: Změna dodavatele plynu

[Moderátor] L-Core, 16.09.2016 17:37

Já jsem konzerva a rozhoduji se pouze mezi těmi největšími. Určitě neberu takové ty vychcánky, kteří sice slíbí nízkou cenu teď, ale okoření to poplatky za aktivaci, deaktivaci, výpověď a kdoví co ještě. A za rok se člověk diví, že platí víc než kdysi.

Natvrdo: elektriku a plyn jsem ochoten brát pouze od ČEZ, e-on, Pražská energetika a RWE. Myslím, že máme díky různým bonifikacím a slevám relativně(!) velmi dobré ceny. Kvůli možná pár stovkám za rok (za el+plyn dáme cca 50.000 ročně) nemíním absolvovat přehlašovací kolečko.

Pokud EU donutí i místní dodavatele ke vstřícnějšímu jednání, uvidím.

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] davidrome, 17.09.2016 06:09

a RWE

Spíše Innogy.

< Odpovědět

Re: Změna dodavatele plynu poslední

[Registrovaný] Prasak, 17.09.2016 22:12

Já zůstávám u "mateřských" distributorů, tedy těch, co vlastní rozvody, u nás RWE a E-ON. Sice mi dávali nějakou nabídku na garantovanou cenu po nějakou dobu, ale znamená to úpis na pár let. Vzhledem k mé spotřebě obojího (1k elektrika, 1,3k plyn měsíčně) bych ušetřil ročně do tří stovek, možná ani to ne, tak přecházet nehodlám.
Jedinej, kdo mě vytrvale snaží uhnat, jsou MND. Jenže já žádnej ropnej vrt nevlastním, ba ani auto na naftu nemám, tak nevím, co furt chcou.

^ Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2018 Poradna.net – info@poradna.net, Google+