Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Jděte do (_!_) soudruzi kurýři.

Jděte do (_!_) soudruzi kurýři.

[Registrovaný] Yarda, 16.12.2015 15:42, Debata, 34 příspěvků (998 zobrazení)

Od rána tvrdnu doma, mobil si s sebou beru i na WC, abych něco neprošvihl. Můj syn je frikulín, něco si objednal s dodáním kurýrem, samozřejmě na moji adresu, on přece doma tvrdnout nebude. Už je skoro večer a ...nic. Chápu, že teď před vánoci toho mají hodně a nestíhají, ale to přece není můj problém. Zlatá Česká pošta s její dobírkou. Tam si určím,kdy JÁ mám čas si pro zásilku dojít.
3-[

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Přispět do debaty

Reklama
Předmět Autor Datum
Btw pošta už nedává lístek do schránky při nezastižení adresáta? Po dl… Niko Bellic 21.12.2017 16:14
Co máš z toho. Mě přišla SMS (balík na poštu), tak jsem naklusal na po… Jan Fiala 21.12.2017 20:15
A abych nenadával jen na ČP, tak to bylo tuším PPL, které mělo přivést… nový Jan Fiala 22.12.2017 06:30
Když už objednávám něco, co nelze vyzvednout v kamenné prodejně, tak v… Moas 22.12.2017 06:27
Taky využívám především vyzvednutí na prodejně (u nás CZC, TSB). Třeba… nový Prasak 22.12.2017 11:25
nemožnost zvolit jakokouliv dopravu, tu vybírá prodejce Připojím vysv… nový hynajs 22.12.2017 18:53
Tak to já mám zkušenosti naprosto opačné, přes Ppoštu objednávám jen k… nový rokator 22.12.2017 07:02
Ja sa trosku kurierov zastanem...hlavne tych z UPS, ktorych poznam vse… nový fleg 22.12.2017 09:04
Tak já když něco objednávám,volím většinou PPL nebo Geis či DHL s jeji… nový Karel04 22.12.2017 19:35
Tak nám měli včera do 14 hodin soudruzi kurýři něco doručit. Tvrdnul j… nový Yarda 24.07.2018 07:55
Já taky občas vycouvám z obchodu, když nemají na výběr vhodnýho doprav… nový Prasak 24.07.2018 11:12
Když nenabízejí dodání Českou poštou nebo přinejhorším výdejnu, jdu ji… nový karel 24.07.2018 14:21
Jsi mistr v tom, jak nacpat celý odstavec do jedné věty. nový Prasak 24.07.2018 19:54
Já jsem s nimi taky spokojen a vybírám si je. Doručovatelky, co to u n… nový L-Core 25.07.2018 15:09
Je cas dovolenych, mozna nudes cekat tyden. Jinak ja to mam prave nao… nový Dwane Dibbley 24.07.2018 17:04
Dnes dopoledne mi to po urgenci odesilatele dovezli. Něco blekotali, j… nový Yarda 24.07.2018 19:30
My dřív měli zvonek, který když se rozezněl, tak z 200m vzdáleného ryb… poslední Moas 02.08.2018 09:39

Nezobrazuje se 17 starších příspěvků. Zobrazit všechny

Re: Jděte do (_!_) soudruzi kurýři.

[Registrovaný] Niko Bellic, 21.12.2017 16:14

Btw pošta už nedává lístek do schránky při nezastižení adresáta? Po dlouhé době jsem si nechal něco poslat (do Brna) a dostal jsem pouze sms, že jsem nebyl zastižen. Přijde mi to trochu divné pak jít na pobočku bez ničeho. Ale asi nová doba.

^ Odpovědět

#

[Moderátor] Jan Fiala, 21.12.2017 20:15

Co máš z toho. Mě přišla SMS (balík na poštu), tak jsem naklusal na poštu a tam jednu část balíku (byla to dvoubalíková zásilka) nemohli najít. Strávil jsem další 3 dny telefonováním s poštou a depy, aby se balík nakonec našel na pobočce, kde jsem si ho před tím šel vyzvednout. Takže jsem podruhé vystál frontu, počkal dalších 10 minut, aby balík, který mi telefonicky potvrdili, že mají na pobočce opět našli.
Vím, že je to o lidech, ale před vánocemi cokoliv jiného než ČP.

< Odpovědět

# nový

[Moderátor] Jan Fiala, 22.12.2017 06:30

A abych nenadával jen na ČP, tak to bylo tuším PPL, které mělo přivést 2 balíky (opět odeslané jedním obchodem). Přivezli jeden a u druhého po dohledání na webu informace "nedoručeno kvůli neúplným údajům". Když jsem volal, zjistili jsme, že je vše v pořádku, jen si prostě kurýr ulehčil práci. Všechno je to o lidech.
Balík dorazil po urgenci druhý den.

< Odpovědět

Re: Jděte do (_!_) soudruzi kurýři.

[Registrovaný] Moas, 22.12.2017 06:27

Když už objednávám něco, co nelze vyzvednout v kamenné prodejně, tak volím doručení do Zásilkovny, Uloženky, ParcelShopu, GEIS pointu.... naštěstí pracuju v Brně, tady jsou možnosti, jak si odebrat zboží, vysoké.
V eShopech, které nic z výše uvedeného nenabízí, neobjednávám.
Bohužel ani pošta pro mě není řešení, ouřednice na naší poště jsou totálně vymleté a potvrzují, že "je to v lidech". Když jsem bydlel jinde, tak tam byla malinká pošta ale super lidi a nebyl nikdy problém.

Doteď jsem taky nepochopil, proč některé eshopy nabízejí třeba "dodání přes PPL" ale nenabízejí "dodání do PPL Parcelshopu".

Naštěstí se to dá pak obratem s PPL dohodnout na složení do Parcelshopu, ale je to otravování navíc.

^ Odpovědět

# nový

[Registrovaný] Prasak, 22.12.2017 11:25

Taky využívám především vyzvednutí na prodejně (u nás CZC, TSB). Třebas i přes vyšší cenu, než u konkurence, už kvůli snadnějšímu vrácení, či reklamaci (u obou už jsem vracel zboží). Když není zbytí a jde to poštou, tak balík na poštu a dojdu si, až budu mít já čas.
Poslední objednávku jsem měl pneumatiky - nemožnost zvolit jakokouliv dopravu, tu vybírá prodejce, takže jsem ani nevěděl, kdo to přiveze. Tak jsem to poslal k tatovi, ten je v důchodu a je doma :-) jen pneu zakulil do garáže.
Nemám rád, když mě nahání kurýři, oni jsou nerví, protože věčně nestíhají a já su nervní, kdy zavolají a pak čekání, až dojedou.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

# nový

[Registrovaný] hynajs, 22.12.2017 18:53

nemožnost zvolit jakokouliv dopravu, tu vybírá prodejce

Připojím vysvětlení, proč si v některých e-shopech nemůžete vybrat dopravu. Sice z druhé ruky, ale od našich klientů - obchodníků.

Konkrétně obchod s dřezy, který jsem psal, dodá plechový dřez prostřednicctvím PPL, ale pro granitový určí TOPTRANS, který jich nejmíň porozbíjí. Oba obchody s vínem volí shodně dražší TOPTRANS ze stejného důvodu.

V zahraničí asi také nebude situace růžová. E-shopář s vínem chtěl prodávat i v Rakousku a dál, dělali jsme mu anglickou i německou mutaci, ale nenašel spolehlivého dopravce s rozumnou cenou.

< Odpovědět

https://www.determinant.cz

Re: Jděte do (_!_) soudruzi kurýři. nový

[Registrovaný] rokator, 22.12.2017 07:02

Tak to já mám zkušenosti naprosto opačné, přes Ppoštu objednávám jen když to jinak nejde, a když už tak jen jako balík na poštu. Ráno v sedm celá rodina odjede do práce/školy a doručovatelka chodí pravidelně v deset...

Poslední zkušenost - v polovině listopadu (abych to nenechával na poslední chvíli) jsem objednal něco na Alze, po dvou dnech mi přišlo oznámení, že Alza předala Poště. Od Pošty mi přišel mail i sms, že zboží přijali a následující den bude doručeno na mojí poštu. Den nic, dva dny nic, tři dny nic. Pátý den jsem tedy zavolal na info linku a bylo mi řečeno, že nejsou schopni zásilku dohledat. Po dalších pěti dnech znovu telefonát a znovu nebylo možné dohledat. Po dalších pěti dnech byla zásilka na dodací poště.

Trasa cca 30 km a Pošta doručovala 15 dní? To snad nesl beznohý doručovatel pěšky, ne? :-/

Zatímco PPL, Geis nebo DHL vždy bez problémů (i nyní v minulém týdnu), nechávám si posílat na adresu do práce, do poznámky uvedu "pracovní doba od 8:00 do 16:00", kurýr mi vždy ráno pošle smsku a cca hodinu před doručením zavolá...

^ Odpovědět

Re: Jděte do (_!_) soudruzi kurýři. nový

[Moderátor] fleg, 22.12.2017 09:04

Ja sa trosku kurierov zastanem...hlavne tych z UPS, ktorych poznam vsetkych (postupne sa pri mne vystriedali;o)) a su to velmi mili ludia.
Problem je, ze prepravne spolocnosti stihaju na hrane pocas bezneho roka lebo objednavanie cez net je coraz popularnejsie. Este si pamatam casy, ked jazdili v meste 3 UPS auta, dnes ich beha 6 a nestihaju hlavne piatky. Za bezneho dna viem, ze pride medzi 12-13:00, v piatok sa sem tam stane, ze aj o 17:00.
A od polovice novembra do konca roku sa bezne stava, ze balik pride az na treti den, ze z 5 objednanych balikov pridu 3 a dalsie 2 na dalsi den a pod.
Prepravne spolocnosti na kurierov tlacia coraz viac, kapacity vsak neposiluju, takze nas uz zachrania len ti droni;o).

^ Odpovědět

Re: Jděte do (_!_) soudruzi kurýři. nový

[Registrovaný] Karel04, 22.12.2017 19:35

Tak já když něco objednávám,volím většinou PPL nebo Geis či DHL s jejich úložnou.Protože jeden z Parcelshopů mám asi 500 metrů od baráku.Takže nic neřeším,vždy tak v 11 dopoledne mi přijde mail a pak ještě sms,že tam mám balík doručený a po cestě z práce v klidu vyzvednu.Českou poštu nemám rád,vždy jen najdu ve schránce lístek a musím přes celé město čekat ve frontě někdy i 20-30 minut na hlavní poště.Teď naštěstí zavedli možnost balík na poštu směrovat i na menší pobočky,ne na hlavní.Takže si to nechávám poslat na blízkou poštu,kde sice zavírají už v 17 hodin,ale zase tam nejsou fronty a mám to kousek.Ovšem Česká pošta má stejně většinou nejdražší poštovné,ostatní nabídky eshopů do těch jejich zásilkoven a výdejen jsou třeba už za 60 korun.A u CZC nakupuji s odběrem na pobočce,máme tu menší prodejnu a po objednání je to tu vždycky hned druhý den v poledne připravené a platit mohu až tam.

^ Odpovědět

Re: Jděte do (_!_) soudruzi kurýři. nový

[Registrovaný] Yarda, 24.07.2018 07:55

Tak nám měli včera do 14 hodin soudruzi kurýři něco doručit. Tvrdnul jsem kvůli tomu doma celý den a ještě to nemám. Tak budu tvrdnout doma i dnes, doufám že už to stihnou.
Nemyslím, že by to byla vina jen kurýra, ale soudruzi magoři eee manageři z té firmy by si měli rozmyslet, zda je reálné převzít zásilku a potvrdit dobu doručení a pokud ne, mají zakázku odmítnout.
Může být, že někdy VÝJIMEČNĚ nelze zakázku doručit - ono nelze naplánovat, kdy a kde bude dopravní zácpa (ale podle mých zkušeností je spíš výjimečné, když kurýr něco doveze v dohodnutém termínu:-( tak Pan Kurýr snad má mobil a může se příjemci omluvit, že to holt ten den nestihne.

Letos mne (příjemně) překvapila Česká Pošta, ze středních Čech jsem posílal manželce do lázní v Hodoníně balík s věcmi co si zapomněla doma. Jeden den jsem to dával na poštu, druhý den mi manželka volala, že má balík na pokoji:-)

Pokud si budu objednávat něco v ešopu a ešop nebude mít mezi možnostmi doručení poštovní dobírku, tak bude mít smolíka, přijde o zakázku.

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Re: Tak nám měli včera do 14 hodin soudruzi kurýři něco doručit. Tvrdnul j… nový

[Registrovaný] Prasak, 24.07.2018 11:12

Já taky občas vycouvám z obchodu, když nemají na výběr vhodnýho dopravce. Už akceptuji i PPL, protože mají u nás ve městě dvě výdejny, kam si pro to přijdu. Takže aktuálně preferuji PPL a Poštu (ať už je jakákoliv). A elektroniku taky u prodejců, kteří mají smluvní partnery, kam si pro to přijdu. Protože fakt nemám čas a náladu čekat, až pikolík z přepravky dorazí v onom 4 hodinovým časovým rozptylu, co mi sdělil.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

# nový

[Registrovaný] karel, 24.07.2018 14:21

Když nenabízejí dodání Českou poštou nebo přinejhorším výdejnu, jdu jinam.

< Odpovědět

Re: Když nenabízejí dodání Českou poštou nebo přinejhorším výdejnu, jdu ji… nový

[Registrovaný] Prasak, 24.07.2018 19:54

Jsi mistr v tom, jak nacpat celý odstavec do jedné věty.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Re: Když nenabízejí dodání Českou poštou nebo přinejhorším výdejnu, jdu ji… nový

[Moderátor] L-Core, 25.07.2018 15:09

Já jsem s nimi taky spokojen a vybírám si je. Doručovatelky, co to u nás rozváží, osobně znám. Nikdy žádný problém. Výhodou je samozřejmě to, že jsme furt doma; je mi jedno, kdy přijedou. I když, v případě balíku do riky je to zpravidla v 10-11 hodin dopoledne.

< Odpovědět

Re: Tak nám měli včera do 14 hodin soudruzi kurýři něco doručit. Tvrdnul j… nový

[Registrovaný] Dwane Dibbley, 24.07.2018 17:04

Je cas dovolenych, mozna nudes cekat tyden.

Jinak ja to mam prave naopak, pokud maj doruceni jen postou, tak jdu jinam. Postak nikdy nic neprinese, cekam tri dny, pak se jen objevi listek ze jsem byl nezastizen, musim cekat do vecera abych si mohl laskave vyzvednou nasracky rozmlacenej balik.

< Odpovědět

# nový

[Registrovaný] Yarda, 24.07.2018 19:30 [Upraveno]

Dnes dopoledne mi to po urgenci odesilatele dovezli. Něco blekotali, jestli nám funguje zvonek, že když přijedou. zazvoní a nikdo se neozve, už se neobtěžují volat na mobil. Ale já nesedím pořád pod domovním zvonkem, někdy jsem na záchodě nebo jdu na dvorek, ale mobil si, pokud čekám důležitý hovor, beru všude s sebou. Domovní zvonek si s sebou brát nemohu.

< Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

# poslední

[Registrovaný] Moas, 02.08.2018 09:39

My dřív měli zvonek, který když se rozezněl, tak z 200m vzdáleného rybníku poplašeně startovaly labutě.
Včil máme zvonek, který lze kdykoliv sundat ze zdi, dát do kapsy a jít na zahradu. Má záložní baterii.
Ale tak je pravda, že měnit zvonek kvůli poště je poněkud eklhaft. My zvonek měnili, protože jsme měnili nemovitost. :)

< Odpovědět

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2019 Poradna.net – info@poradna.net, Google+